Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

5.10 Vytvoření výdejky

Pro vytvoření Výdejky v agendě Kasa nejprve vložte požadované zásoby a poté přejděte pomocí tlačítka platby mK_Kasa_Dlazdice_platba.png na stránku platby pro Prodejku, kde lze přepnout 5.9_vydejka_prepinac016.png typ dokladu na Výdejka a dodatečně přiřadit odběratele.

006_vydejka.png

Na Výdejce vyberte formu úhrady, která se také tiskne na vytvořeném dokladu. Seznam forem úhrad se přenáší z programu POHODA z nastavení příslušné Kasy.


Doplňující informaci, která má být vytisknuta na dokladu, resp. sestavě ve formátu PDF, zapište do pole Poznámka. Tento údaj se spolu s výdejkou přenáší do programu POHODA.


Používáte-li činnosti v programu POHODA, přenese se seznam činností také do aplikace mKasa, kde jej můžete vybrat k dokladu na stránce platby pro Výdejku.


Není-li povolen v agendě Hardware automatický tisk dokladu po dokončení výdejky, je možné tisk dodatečně zapnout. Změnou stavu přepínače Tisknout určíte, zda má po uložení výdejky dojít k tisku na vybranou tiskárnu, či naopak.


Po stisku ikony mK_Historie_Tisk_trzeb_Nahled_Ikona.png pro Náhled před tiskem se zobrazí náhled dokladu pro představu, jak bude doklad vypadat po vytištění na tiskárně.


Kliknutím na tlačítko Uložit 5.9_vydejka_tlacitko_ulozit_018.png se výdejce přiřadí pořadové číslo a doklad se uloží do agendy Doklady na záložku Výdejky.