1. Seznámení s aplikací

001_1_nacteni_dat.png

002_1_vyber_jednotky.png

mKasa je doplňková aplikace určená pro platformy Android, iOS a Windows, která slouží k vystavování prodejek a výdejek mimo program POHODA. Doklady vystavené v aplikaci mKasa se pak synchronizací přenášejí do programu POHODA, kde dochází k jejich zatřídění mezi ostatní doklady, a jsou připravené k zaúčtování.


Upozornění
Aplikace je pouze pro předplatitele programu POHODA a uživatele aplikace mPOHODA , kteří ji mohou používat zcela zdarma.


Založení nové jednotky v aplikaci mKasa, výběr účetní jednotky a první komunikace

Pokud v aplikaci mKasa nebyla doposud načtena žádná účetní jednotka, pro provedení první komunikace je nutné zvolit jeden ze způsobu typu komunikace. Příprava dat pro provedení první komunikace s aplikací mKasa se odvíjí od zvoleného typu komunikace.


Pokud již byla v aplikaci mKasa účetní jednotka načtena jedním ze způsobu komunikace, zobrazí se stránka s výběrem účetní jednotky, kterou můžete rovnou vybrat a spustit.


  1. Nastavení komunikace v programu POHODA
  2. Synchronizace dat pomocí datových balíčků
  3. Synchronizace dat pomocí POHODA mServer
  4. Napojení na aplikaci mPOHODA
  5. Načtení účetní jednotky ze zálohy
  6. Přepínání účetních jednotek
Pro seznámení s aplikací a otestování EET nanečisto můžete tlačítkem Vyzkoušet založit zkušební jednotku Novák s.r.o. Tržby do EET se odesílají na testovací servery Finanční správy tzv. Playground.