Přechod ze starého účetního programu na nový, pohodový je snadný a pomůžeme vám s ním.

10.1 Záložka Tisk

Aplikace mKasa umožňuje tisk účtenek na paragonové tiskárny propojené s mobilním zařízením prostřednictvím Bluetooth, resp. USB OTG. Je-li tiskárna spárována s mobilním zařízením, zobrazí se v seznamu výchozích tiskáren.

mK_Hardware_Tisk.png

Upřednostňujete-li formát PDF, nastavte jako výchozí tiskárnu PDF: Zobrazit, PDF: Tisk, resp. PDF: Sdílet PDF. Je-li povolen automatický tisk, pak se po uložení dokladu zobrazí seznam programů pro zobrazení PDF sestavy, resp. její sdílení či odeslání e-mailem. Je-li v případě volby PDF: Zobrazit nastavena výchozí aplikace pro prohlížení PDF dokumentu, dojde rovnou po uložení dokladu k otevření PDF souboru.


Volby PDF: Tisk a PDF: Sdílet PDF jsou dostupné pouze ve verzi pro systém Android. První zmíněná volba umožňuje přímý tisk na Google Cloud Print. Ve verzi pro systém iOS je umožněno odeslání tiskové sestavy ve formátu PDF nastavením možnosti PDF: Odeslat na e-mail.


Dalšími možnostmi tisku jsou SMB: Sdílená tiskárna (pouze Android systém) a TCP: Síťová tiskárna. Pro úspěšné propojení s tiskárnou zadejte doplňující informace o tiskárně.


Má-li tisk proběhnout okamžitě po uložení dokladu, resp. jejím odeslání na EET, povolte automatický tisk. Nebude-li volba aktivní, je možné tisk dodatečně zapnout přímo v agendě Kasa na stránce Platba. Účtenku lze také vytisknout z agendy Doklady.

Seznam podporovaných tiskáren pro mobilní zařízení je uveden na webových stránkách www.stormware.cz.

Přidání nové tiskárny do seznamu tiskáren

Pro přesný tisk na vámi zvolenou paragonovou tiskárnu upřesněte další volby tisku, jako jsou tisk diakritiky, počet znaků tisknutelných na řádek, délku posunutí papíru na konci tisku či zda má docházet k automatickému ořezu papíru.

Některé tiskárny vyžadují delší čas tisku. Dobu čekání na tisk můžete pro vybranou výchozí tiskárnu upřesnit ve stejnojmenném poli. Je-li aplikace mKasa propojena s pokladním zařízením, povolte otevření pokladní zásuvky po uložení právě vytvořeného dokladu.

mK_Hardware_Tisk_Nastaveni.png