Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

5.1 Výběr prodejní ceny

Při prodeji skladových zásob lze volit mezi různými prodejními cenami. Ty se spolu se zásobou přenášejí z programu POHODA. Ale pozor, přenáší se pouze nastavení prodejních cen (v programu POHODA agenda Prodejní ceny), nikoliv cenových skupin (v programu POHODA agenda Cenové skupiny)!

mK_Kasa_Prodejni_cena.png

Proto doporučujeme mít nastavení prodejní ceny a cenové skupiny shodné, aby se dosáhlo stejné prodejní ceny v mobilní aplikaci i v programu POHODA.


Pokud má tedy uživatel nastavený u prodejní ceny typ výpočtu DPH „bez DPH“ a u cenové skupiny „s DPH“, pak se v aplikaci mKasa zásoba prodá v ceně „bez DPH“. V programu POHODA by se stejná zásoba prodala v ceně „s DPH“.


V aplikaci mKasa se nenabízejí prodejní ceny v cizí měně, pozastavené ceny nebo ceny, jejichž platnost již uplynula.


Změna prodejní ceny nemá vliv na položky, které jsou již na prodejku vloženy. Nová cena se aplikuje až na nově přidávané položky.

Pokud je v programu POHODA prodejní cena přiřazena odběrateli v agendě Adresář, synchronizuje se tento údaj také do aplikace mKasa. Po vložení odběratele na prodejku dojde k nastavení cenové hladiny přiřazené vybranému odběrateli.