Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > GLX

Kniha jízd GLX 2024

Obal programu GLXKniha jízd a cestovní náhrady GLX umožňuje komfortní vedení knihy jízd pro neomezený počet vozidel a účetních jednotek a zpracování tuzemských a zahraničních cestovních příkazů. Kromě těchto klíčových možností také umožňuje sledování a zpracování dalších údajů souvisejících s provozem vozidel. Program GLX ocení nejen živnostníci, ale i firmy, pro které je nutné vést knihu jízd.

Kniha jízd

Základem programu GLX je kniha jízd, která umožňuje vedení knihy jízd pro firemní i soukromá vozidla a nabízí svým uživatelům mnoho pokročilých funkcí a možností:

Vyzkoušet zdarmaE-shop

Vkládání jízd podle kalendáře

Tato významná funkce umožňuje hromadně vytvořit jízdy podle zvolené jízdy v termínech vybraných v kalendáři. Během chvilky můžete mít vytvořenou knihu jízd pro celý rok.

GLX: Šikovná funkce Kopie jízdy dle kalendáře vám výrazně zrychlí a usnadní práci při hromadném vytváření jízd

Rekonstrukce knihy jízd

Tento profesionální nástroj je možné využít v případě, že nebyla po určitou dobu vedena kniha jízd a je zapotřebí její zpětné sestavení. Po zadání všech potřebných údajů dokáže program GLX automaticky a najednou vygenerovat jízdy do zvoleného období v rámci jednoho roku.

GLX: Pro rekonstrukci knihy jízd stačí zadat pravidelné jízdy s četností jejich výskytu, vozidlo, počet chybějících kilometrů a dny, do kterých mají být jízdy přidány

Intuitivní ovládání
Základní ovládání a koncepce programu vychází z oblíbeného systému POHODA - propracované vlastnosti tohoto produktu jsou základem i knihy jízd GLX.

Automapa České republiky a Evropy

Propracovaná automapa České republiky a nově i celé Evropy vám usnadní práci jak s plánováním trasy, tak i s jejím zadáváním do knihy jízd. Vybranou trasu můžete do knihy jízd zadat buď výběrem ze seznamu míst, anebo jednoduchým kliknutím na požadované místo v mapě. Připravené automapy jsou vítaným pomocníkem i při rekonstrukci knihy jízd.

GLX: K plánování trasy mimo území České republiky můžete využít detailní automapu Evropy

Čerpání PHM a výpisy z CCS karet

Všechny varianty programu GLX umožňují zadávat čerpání pohonných hmot v tuzemské měně, včetně importu údajů z CCS karet. Ve variantě Profi je možné zadavát čerpání PHM také v cizí měně. Při importu výpisů z CCS karet program automaticky spáruje jednotlivá čerpání PHM s odpovídající jízdou.

Tuzemské a zahraniční cestovní příkazy

GLX: Na záložku stravné se automaticky vygeneruje výše stravného, které náleží pracovníkovi po jednotlivých kalendářních dnech za celou dobu trvání pracovní cesty

Součástí kompletní varianty Profi jsou agendy pro zpracování tuzemských a zahraničních cestovních příkazů. Po zadání skutečných etap a dalších povinných údajů dokáže program automaticky spočítat nebo vyúčtovat tuzemské a zahraniční stravné a kapesné a vyúčtovat poskytnuté zálohy. Program si také poradí s vyčíslením náhrad za používání soukromého vozidla, pokud jej pracovník použil při pracovní cestě.

Spolupráce s programem POHODA
Ze záznamů obsažených v agendách cestovních příkazů můžete vytvářet účetní doklady, které lze prostřednictvím XML komunikace zaúčtovat do ekonomicko-informačního systému POHODA.

Agendy cestovních příkazů jsou propojeny s knihou jízd, takže je možné jednotlivé pracovní cesty mezi agendami vzájemně kopírovat.

Podobně jako v jiných agendách programu GLX můžete i v agendách Tuzemské, resp. Zahraniční cestovní příkazy používat funkci pro uzamykání vybraných záznamů. Ochráníte tak důležité údaje před nechtěnými a nežádoucími úpravami.

Spolupráce s internetovými aplikacemi

GLX komunikuje s několika internetovými aplikacemi. Pomocí těchto propojení je možné najít výchozí nebo cílovou obec, příp. celou trasu na internetových mapách, stejně jako vyhledat autobusové či vlakové spojení.
Propojení s internetovými jízdními řády zase nalezne praktické využití při sestavování tuzemských cestovních příkazů. Kromě možnosti vyhledávat dopravní spojení je možné v agendě tuzemských cestovních příkazů rychle získat aktuální dopravní informace, resp. sledovat stav dopravy v aplikaci Centrum dopravních informací.

GLX pro další důležité evidence...

V různých agendách programu je možné navíc evidovat:

  • všechna vozidla,
  • informace o řidičích a účastnících pracovních cest,
  • servisní údaje,
  • důležité termíny,
  • uzavřené pojistné smlouvy,
  • platby pojistného atd.

Kniha jízd a cestovních příkazů GLX může sloužit jako podklad pro zpracování přiznání k dani silniční.

REPORT Designer zdarma
Pomocí editoru tiskových sestav REPORT Designer, samostatné aplikace z dílny společnosti STORMWARE, si můžete vytvářet vlastní tiskové sestavy a přehledy.

Porovnejte si jednotlivé varianty programu GLX