Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Poradíme vám, jak vybrat účetní program za rozumnou cenu. Seminář je zdarma

12.4 Cenové akce

Agenda Cenové akce slouží pro vytváření časově omezených cenových akcí na vybraný okruh zásob. U každé cenové akce je stanovené datum platnosti, procento slevy ze základní prodejní ceny a dále jsou u ní přiřazené zásoby, které do této akce spadají. Volitelně můžete pro zásoby v akci nastavit i vlastní zaokrouhlení stejnojmennou volbou ve formuláři agendy Cenové akce.

Zásoby do cenové akce vložíte na záložku Zásoby standardním přenosem zásob, který vyvoláte například povelem Záznam/Přenos →/Sklady → nebo klávesovou zkratkou CTRL+S. Následně můžete přenášet zásoby po jedné povelem Přenést do dokladu, anebo všechny vyfiltrované zásoby hromadně povelem Přenést vše.

Zásobu do cenové akce přiřadíte také přímo z agendy Zásoby, a to na záložce Cenové akce, kde stiskem pravého tlačítka myši zobrazíte v kontextovém menu seznam platných cenových akcí.

Pokud chcete, aby se cenová akce použila pouze pro prodej vybraným odběratelům, můžete je k akci přiřadit na záložce Odběratelé.

Doplníte-li skupinu odběratelů vytvořenou v agendě Adresář na záložku Skupiny, bude cenová akce platná pro všechny zákazníky, kteří jsou aktuálně zařazeni v této skupině.

Jednu zásobu můžete vložit i do více cenových akcí, ty se však nesmějí překrývat ve svých datech platnosti. To neplatí u cenových akcí pro vybrané odběratele nebo skupiny odběratelů.

Při vložení zásoby do cenové akce se na záložce Zásoby vyplní pole Původní cena základní prodejní cenou zásoby. Cenu v akci i procento slevy lze u každé položky zvlášť upravit.

Informační systém POHODA E1 vám umožní odvozovat akční ceny jak ze základní prodejní ceny, tak i z vedlejších prodejních cen. Pro tento účel využijete pole Odvozovat z vedl. ceny ve formuláři agendy.

Povelem Záznam/Aktualizace cen… aktualizujete hodnoty ve sloupci Původní cena podle aktuálních hodnot z agendy Zásoby. Zároveň dojde k přepočtu položek podle nastavení cenové akce.

Povel Záznam/Zrušení fixací slouží k hromadnému zrušení fixací údajů u cenové akce na záložce Zásoby. Zrušením fixací dojde zároveň k přepočítání hodnot na záložce Zásoby.

U cenových akcí platných pro všechny odběratele si při vyskladňování zásoby přes agendu Výdej můžete zobrazit sloupec Akční cena, stačí zatrhnout volbu Zobrazovat akční cenu při výdeji v agendě Globální nastavení/Ceny a slevy.