Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Elektronická fakturace a ISDOC

Elektronická fakturace a ISDOC

Ekonomicko-informační software POHODA podporuje několik formátů pro výměnu dokumentů elektronickou cestou:

  • jednotný formát elektronické fakturace ISDOC - export i import,
  • vlastní systém pro přenos obchodních dokladů STORMWARE eForm.

Formát ISDOC

ISDOC sjednocuje dosud různé formáty elektronických daňových dokladů na jediný. Díky tomu je možné posílat elektronické faktury napříč ekonomickými systémy včetně systémů používaných státem. Doklad ve formátu ISDOC je možné doplnit o elektronický podpis, kterým lze rychle ověřit platnost a původ dokladu. Tuto elektronickou fakturu můžete snadno poslat e-mailem nebo prostřednictvím datových schránek, a tak snížíte náklady na tisk, expedici i archivaci a zároveň ušetříte čas.

STORMWARE ISDOC Reader jako součást programu POHODA

Program STORMWARE ISDOC Reader je součástí instalace systému POHODA. Je to prohlížeč, který slouží k zobrazení a kontrole elektronických dokladů ve formátu ISDOC. Jeho prostřednictvím je možné jakýkoliv dokument ve formátu ISDOC otevřít, vytisknout či naimportovat do ekonomického a informačního systému POHODA. Umožňuje také zobrazení, otevření a uložení příloh, které jsou součástí ISDOC dokladu.

POHODA: Zobrazení faktury ve formátu ISDOC v aplikaci STORMWARE ISDOC Reader, která je součástí programu POHODA

STORMWARE ISDOC Reader před samotným zobrazením elektronického dokumentu nejprve zjišťuje, zda se jedná o podporovaný dokument a zkontroluje správnost jeho struktury. Dále zkontroluje formát dokumentu, jeho platnost a ověří elektronický podpis. Zobrazený doklad je poté možné naimportovat nebo vytisknout. Program však neumožňuje další úpravu naimportovaných dokumentů.

Import dokladu

Při importu dokladu do programu POHODA se ověřuje IČ příjemce dokladu, IČ účetní jednotky, existence importovaného dokladu v účetnictví, kvalifikovaný certifikát a elektronický podpis dokumentu. Pokud je doklad importován v cizí měně, ověřuje se použití a nastavení cizích měn v otevřené účetní jednotce, resp. cílové agendě. Importované zásoby je možné provázat s agendou skladových zásob, přičemž program ověřuje shodu mezi importovanou položkou a položkou zásob, a to prostřednictvím kódu a čárového kódu. V případě duplicity není položka identifikována jako jedinečná a k naskladnění nedojde.

Export dokladu

POHODA umožňuje export vydaných (zálohových) faktur a interních dokladů do formátu ISDOC. V průvodci exportem lze vybrat certifikát pro podpis dokladu, určit cílovou složku pro uložení dokladu, připojit k dokladu další přílohy a vytvořit jeden komprimovaný ZIP soubor určený k odeslání elektronickou cestou.

STORMWARE ISDOC Reader jako samostatná aplikace

STORMWARE ISDOC Reader si můžete stáhnout také samostatně, ať už vy, nebo vaši obchodní partneři. Díky této aplikaci si mohou zaslané soubory prohlédnout i vaši obchodní partneři a zákazníci používající ekonomický či účetní program, který formát ISDOC ještě nepodporuje.

Kterou POHODU vybrat?

Elektronickou fakturaci a export do formátů ISDOC podporují všechny řady a varianty programu POHODA.

Srovnání variant
Vyberte si nejvhodnější variantu systému POHODA:


Kam dál?

Vystavování faktur a objednávek
Tiskové sestavy a výstupy
Aplikace REPORT Designer pro úpravu tiskových sestav
STORMWARE eForm


Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288918 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout