Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak mohu nastavit homebankingovou službu v programu POHODA?

odpověď

Nastavení homebankingu lze rozdělit do dvou fází.

 1. Nastavení formátu dat a složek pro příkazy/výpisy:

 • Přepněte se do agendy Nastavení\Homebanking. V poli Služba zadejte název, pod kterým bude daná služba v programu POHODA uložena a v následujícím poli vyberte formát dat, který využívá služba, kterou chcete nastavit.
 • Dále je třeba nastavit složky, ze kterých bude program POHODA načítat soubory s výpisy, a do kterých bude exportovat příkazy. Pokud nastavíte např. složku pro výpisy C:\homebanking znamená to, že program POHODA prochází při načítání výpisu tuto složku. Proto je třeba před vlastním importem soubory výpisu do této složky umístit. Pokud program POHODA při načítání výpisu nezobrazí výběr souboru, nejsou buď soubory výpisů v této složce, nebo nemají správný formát.
 • Další pole se nastavují v závislosti na používané službě. Pokud nemáte informace potřebné k vyplnění, nechte je prázdné. Pokud si nejste jisti, co které pole znamená, použijte na daném políčku kontextovou nápovědu stisknutím Ctrl+F1,
 • nakonec je třeba nastavení uložit pomocí Ctrl+Enter.

  2. Přiřazení nadefinované homebankingové služby danému bankovnímu účtu:

 • Otevřete agendu Nastavení\Bankovní účty, kde zvolte pole Homebanking a nadefinovanou službu přiřaďte danému účtu. Změny uložte.
 • Po provedení těchto nastavení, již bude možné provádět načítání výpisů a odesílání příkazů, přes příslušné povely z nabídky Záznam v agendě Banka resp. Příkazy k úhradě. 

  homebanking

   

  homebanking

      
 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím