Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic
Skip Navigation LinksSTORMWARE > PAMICA > Příručka PAMICA > Nastavení > Zdravotní pojišťovny

3.12 Zdravotní pojišťovny

Agendu Zdravotní pojišťovny využijete k zápisu bankovních účtů a variabilních symbolů pro úhrady zdravotního pojištění zaměstnanců. Tento seznam zdravotních pojišťoven jednotlivých zaměstnanců se zobrazí i v agendě Personalistika na záložce Pojištění. U každé pojišťovny můžete zadat jiný analytický účet, na který budou při zaúčtování mezd vygenerovány závazky zdravotního pojištění.

Pokud chcete, aby se na tiskových sestavách Hromadné oznámení zaměstnavatelePřehled o platbě pojistného zaměstnavatele vyplnilo číslo plátce pojistného, musíte jej zadat do pole Č.plátce u zdravotních pojišťoven, kde jsou pojištěni vaši zaměstnanci. Číslo plátce pojistného tvoří ve většině případů osmimístné IČ a dvoumístné číslo vnitřní organizační jednotky, je-li přiděleno. Dvoumístné číslo vnitřní organizační jednotky se uvádí například v případě, že existuje více mzdových účtáren. Pokud máte jednu mzdovou účtárnu, jako dvoumístné číslo vnitřní organizační jednotky uveďte 00. Toto číslo zadejte až do druhé části pole Č.plátce.