Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Volitelné parametry a úpravy agend

Volitelné parametry a úpravy agend

Informační systém POHODA E1 se odlišuje od běžných ekonomických systémů kromě jiného možností uživatelského rozšíření, které spočívá v doplnění datového modelu a následné definici požadované funkčnosti za využití VBS (Visual Basic Scripts). POHODA E1 umožňuje:

 • rozšíření většiny agend o vlastní pole různých datových typů podle specifických potřeb vaší firmy,
 • úpravu formulářů agend pro zadávání těchto nových údajů,
 • vytváření vlastních výklopných/rolovacích seznamů,
 • rozšíření tiskových sestav o nově přidaná pole, příp. vytvoření vlastních tiskových sestav,
 • vytváření vlastních uživatelských agend.

Volitelné parametry - základ pro vlastní pole a seznamy

Pomocí tzv. volitelných parametrů si můžete uživatelsky rozšířit jak skoro všechny výchozí agendy informačního systému POHODA E1, tak také vlastní uživatelské agendy. Agenda, která zprostředkovává uživatelské rozšíření programu, se nazývá Volitelné parametry. S touto agendou můžete doplnit strukturu vybraných tabulek databáze o sloupce předdefinovaných typů, definovat vlastní uživatelské seznamy a tisknout je na vlastních tiskových výstupech.

Úpravy stávajících agend

Systém volitelných parametrů můžete využívat v těchto agendách:

 • v adresáři, v agendách událostí a smluv, v bance a pokladně,
 • v číselných řadách, účetním deníku a účtové osnově,
 • v agendách vydaných a přijatých objednávek, vydaných a přijatých faktur, ostatních pohledávek a závazků, interních dokladů a nabídek,
 • v členění skladů, zásobách, v agendách prodejek, převodů, příjemek, výdejek, v agendě pro výrobu, v agendách pro evidenční čísla, reklamace a opravy,
 • v agendách činností a středisek,
 • v agendách majetku, drobného majetku a leasingového majetku,
 • v knize jízd a agendách řidičů a vozidel,
 • v personalistice.

Například agendy faktur je možné rozšířit o pole pro zadání přepravce, čísla zásilky dopravce, datum expedice, jméno obchodníka, detailní popis zboží a další. Přidáním parametrů k evidenčním číslům zase snadno odlišíte například velikosti a barvy stejného oblečení apod.

POHODA E1: Nová pole nastavená pomocí volitelných parametrů ...

Tato pole nejen že uvidíte ve formuláři záznamu a v hlavní tabulce, ale můžete podle nich také vybírat a třídit data a použít je na uživatelsky upravených tiskových výstupech, které mohou sloužit například pro podrobné analýzy obchodních případů.

POHODA E1: ... uvidíte v odpovídajících agendách v horní části okna (ve formuláři záznamu) a po zobrazení sloupců také ve spodní části okna (v tabulce se záznamy)

Pokud budete mít stejné parametry zadány ve více agendách, budou se automaticky přenášet spolu s dalšími údaji záznamu. Jednoduše se tak například parametr typ dopravy překlopí z objednávky do výdejky a do vydané faktury. V účetním deníku vám volitelné parametry přenesené ze zdrojových agend (záznamů) poslouží třeba k detailním statistikám a analýze ekonomických ukazatelů.

Pomocí standardních nástrojů systému POHODA a XML rozhraní lze nově přidané volitelné parametry, včetně vlastních seznamů, exportovat a importovat. Pomocí XML rozhraní je možné také přenášet definici volitelných parametrů a jejich umístění ve formuláři mezi databázemi různých účetních jednotek. Samozřejmostí je také export tabulky do různých formátů, např. Access, dBase, Excel nebo jako textový soubor.

Vytvoření vlastní uživatelské agendy

Volitelné parametry také umožňují vytvořit kompletně vlastní uživatelskou agendu a provázat ji s dalšími agendami, například se zakázkami, adresářem apod., spouštět z ní externí aplikace, otevřít v ní internetovou stránku nebo vytvořit e-mailovou zprávu. Stejně jako ve výchozích agendách i v kompletně vlastní, tzv. uživatelské agendě, můžete používat položky, pracovat s šablonami a k záznamům přidávat dokumenty.

Pokud se rozhodnete vytvořit si vlastní uživatelskou agendu, je možné ji přizpůsobit vlastním potřebám pomocí programového kódu ve VBS (Visual Basic Script), kterým lze reagovat na události v agendě, upravovat a kontrolovat zadané hodnoty parametrů. Novou uživatelskou agendu je možné použít například pro evidenci zápůjček nebo akcií.

POHODA E1: Ukázka nastavení uživatelské agendy Autopůjčovna, ve které je povoleno používat položky a šablony a pracovat s dokumenty

POHODA E1: Pole, nastavená v agendě Volitelné parametry, se zobrazují ve formuláři záznamu. V souladu s nastavením jsou v uživatelské agendě Autopůjčovna k dispozici také záložky Položky dokladu a Dokumenty.

Kterou POHODU vybrat?

Úpravy agend pomocí volitelných parametrů a vytváření vlastních uživatelských agend podporuje řada POHODA E1:

- - POHODA E1 Jazz
- - POHODA E1 Standard
- - POHODA E1 Profi
- - POHODA E1 Premium
- - POHODA E1 Komplet

Srovnání variant
Vyberte si nejvhodnější variantu systému POHODA:


Kam dál?

Bezpečnost dat a přístupová práva
Síťové verze
Tiskové sestavy a výstupy


Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288888 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout