Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Tiskové sestavy a výstupy

Tiskové sestavy a výstupy

Veškeré záznamy (doklady, adresy), které v průběhu své práce v ekonomickém systému POHODA zapisujete, si můžete vytisknout. Těmto přehledným výstupům říkáme tiskové sestavy. Najdete je prakticky v každé agendě, celkově jich v našem programu je více než 500, od dokladů přes závazné oficiální formuláře až po užitečné pracovní přehledy. Část z nich je připravena v různých variantách pro různé účely. POHODA podporuje také export do formátů PDF, XLS a HTML. Pro zrychlení práce jsou některé důležité sestavy rovnou k dispozici ve formátu HTML, vhodném pro zasílání objednávek, ceníků a faktur e-mailem.

Videokurz POHODA pro začátečníky

Typy tiskových sestav

 • dokladové sestavy
  - zobrazují jeden záznam standardního formátu A4 na výšku, např. faktura, pokladní doklad nebo objednávka
 • tiskopisy
  - navržené shodně s úředním vzorem, které po vytisknutí můžete okamžitě odevzdat příslušnému úřadu nebo instituci - odpadne vám tak nutnost přepisovat je do originálních formulářů a tiskopisů, např. přiznání k dani z přidané hodnoty, příkaz k úhradě, pokladní složenka, výkaz zisku a ztráty, evidenční list důchodového pojištění (ELDP) atd.
 • soupisky
  - zobrazují řádkový přehled všech nebo vybraných záznamů, např. soupisku faktur oceníte ve chvíli, kdy potřebujete vytištěný seznam vydaných faktur za určité období
 • přehledy a grafy
  - se souhrnnými informacemi o účetnictví, stavu skladových zásob, financích, uskutečněných prodejích, zaměstnancích apod. - grafické vyhodnocení je součástí například těchto sestav: měsíční fakturace, vývoj kurzů, měsíční přehled prodeje atd.
 • štítky
  - připravené pro tisk na archy samolepicích štítků běžně dostupné v obchodech s papírenským a kancelářským zbožím - vhodné při obchodní (hromadné) korespondenci pro tisk adresních štítků, při práci ve skladu pro tisk etiketovacích štítků, v prodejně pro tisk cenovek zboží, při evidenci majetku zase pro tisk inventárních štítků atd.
 • kontrolní sestavy
  - pro kontrolu správnosti zaúčtování dokladů - s jejich pomocí urychlíte dohledávání případných chyb
 • sestavy ve formátu HTML
  - pro zobrazování v internetovém prohlížeči a odesílání e-mailem, např. faktura, objednávka, potvrzení přijetí objednávky, dodací list apod.
 • dopisní obálky a poštovní poukázky
  - pro potisk obálek několika standardních formátů a tisk poštovních poukázek a balíkových průvodek do poštovních formulářů
 • sestavy pro pokladní tiskárny
  - pro tisk paragonů

Úpravy sestav

Chcete-li, můžete si vytvářet také vlastní tiskové sestavy a přehledy. Pomoci editoru tiskových sestav REPORT Designer můžete každou originální sestavu upravit nebo ji rozmnožit a jednotlivé kopie uspořádat a pojmenovat podle vlastních požadavků a potřeb. Jednotlivé varianty mohou mít různý design, výpočty i jazykovou mutaci. Samozřejmě do nich můžete vložit logo firmy či jiný libovolný obrázek, graf, čárový kód apod.

Jak sestavy zálohovat?

Některé sestavy, přehledy a soupisy jsou nezbytné i pro vaši budoucí práci. POHODA s tímto počítá a nabízí jednoduché zálohování všech svých tiskových sestav. Pomocí zdarma dodávaného doplňku REPORT Viewer si všechny své tiskové zálohy kdykoliv prohlédnete.

Export do jiných formátů

Tiskové výstupy můžete přímo exportovat do formátu XLS a v aplikaci Microsoft Excel s nimi dále pracovat. Stejně tak je můžete převést do formátu HTML nebo do oblíbeného formátu PDF a odesílat je elektronicky.

FZRovněž v programu POHODA Start můžete své faktury a další dokumenty převádět do formátu PDF. Více informací o bezplatné variantě programu POHODA získáte na www.pohoda-zdarma.cz.

 

POHODA: Náhled na fakturu vytvořenou ve formátu PDF

Nastavení tisku - klidně pro každou sestavu jinak

Máte-li k dispozici více tiskáren určených pro různé účely, můžete si vhodným nastavením ušetřit spoustu času a práce. Každé sestavě bez problémů přiřadíte vlastní parametry tisku. Například faktury se mohou tisknout ve dvou kopiích na laserové tiskárně, složenky zase na druhé tiskárně s podavačem a ostatní sestavy pouze v jedné kopii na třetí tiskárně. Tisknete-li hodně, mohou vám úplně odpadnout drobné starosti spojené s výběrem tiskáren a vlastností tisku u každého jednotlivého tiskového výstupu.

Kterou POHODU vybrat?

Tiskové sestavy obsahují a export do formátů PDF, XLS a HTML podporují všechny řady a varianty programu POHODA.

Srovnání variant
Vyberte si nejvhodnější variantu systému POHODA:


Kam dál?

Faktury ve formátu PDF
Vytváření faktur ve formátu ISDOC
Úpravy tiskových sestav pomocí aplikace REPORT Designer
Úpravy tiskových sestav na míru


Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288758 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout