Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Do převodky přenáším přijaté objednávky. Je možné nastavit, aby po přenosu přijaté objednávky do převodky došlo k vyřízení objednávky?

odpověď

Ano, v agendě Nastavení/Globální nastavení/Sklady/Doklady se zásobami je možné zatrhnout možnost Přijatou objednávku přenosem do převodky vyřídit. Pokud tuto volbu zatrhnete, tak se při přenosu přijaté objednávky do převodky bude evidovat přenesené množství zásob. Po přenosu všech položek objednávky dojde k označení přijaté objednávky jako vyřízené a přenesené. Přijatá objednávka se pak už nebude nabízet pro přenos do dalších dokladů.
Z přijaté objednávky se do převodky přenáší pouze skladové položky. Pokud bude objednávka obsahovat zároveň i textovou položku, do převodky se tato položka nepřenese a objednávka bude označena jako vyřízená.
Volba Přijatou objednávku přenosem do převodky vyřídit se týká pouze nově přenášených dokladů, na doklady, které byly již dříve přenesené, tato volba již nemá vliv.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím