Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Zaměstnanec s měsíční mzdou pracoval ve státní svátek, který nepřipadl na jeho pracovní den (např. sobota) a v Globálním nastavení nemám zatrženou možnost Měsíční mzdy - svátky platit náhradou. Jak zadám odpracovaný svátek ve vystavené mzdě?

odpověď

Do vystavené mzdy je nutné na záložce Hrubá mzda v části Příplatky do pole Odprac. svátky doplnit počet odpracovaných hodin ve svátek. Vypočte se příplatek za práci ve svátek ve výši 100 % průměrného výdělku. 
Zaměstnanci náleží i mzda a příplatek za práci přesčas. Počet hodin uveďte do vystavené mzdy na záložce Hrubá mzda v části Příplatky do pole Přesčasy. Automaticky dojde k navýšení základní mzdy o odpracované hodiny přesčas a vypočtu příplatku za přesčas. 
Zaměstnanec má nárok na příplatek za práci v sobotu a neděli. Počet hodin zadejte ve vystavené mzdě na záložku Hrubá mzda v části Příplatky např. do pole Jiné % příplatky. Název tohoto pole včetně výše % příplatku můžete upravit v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Mzdy 1.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím