Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Zaměstnanec s měsíční mzdou pracoval ve státní svátek, který nepřipadl na jeho obvyklý pracovní den (např. v sobotu) a v Globálním nastavení mám zatrženou možnost Měsíční mzdy - svátky platit náhradou. Jak zadám odpracovaný svátek ve vystavené mzdě?

odpověď

Po vystavení mzdy se nevypočítá náhrada za svátek, protože svátek nebyl v obvyklý pracovní den. Není tedy potřeba základní mzdu ručně upravovat.
Do pole Odprac. svátky v části Příplatky zadejte počet hodin odpracovaných ve státní svátek, čímž se spočítá příplatek za práci ve svátek ve výši 100 % průměrného výdělku, který navýší hrubou mzdu.
Dále zadejte počet odpracovaných hodin do pole Přesčasy v části Příplatky. Vypočítá se příplatek za práci přesčas a zároveň se navýší základní mzda. Příplatek za práci v sobotu a neděli můžete zadat do pole Jiné % příplatky. Název pole a výši % příplatku lze nastavit v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Mzdy 1.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím