Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na další nákup nebo 50% slevu na 1. hodinu individuálních služeb

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak vložit pohledávky z minulého účetního období, aby nedošlo k opětovnému započtení DPH v běžném účetním období?

odpověď

Účetnictví:
Vydané faktury, popř. ostatní pohledávky zadáte v agendě Fakturace/Vydané faktury, popř. Ostatní pohledávky. Ve formuláři zadáte přesné údaje z příslušné faktury, popř. z jiného dokladu, rovněž Datum vystavení, Datum zdanitelného plnění, tzn. údaje budou vázány k minulému účetnímu období,  Předkontace "Bez" - doklad bez zaúčtování (zaúčtováno bylo v předcházejícím roce), Členění DPH "UN" - Nezahrnovat do přiznání DPH (v přiznání k DPH bylo v předcházejícím roce).

Daňová evidence:
Vydané faktury, popř. ostatní pohledávky zadáte v agendě Fakturace/Vydané faktury, popř. Ostatní pohledávky. Ve formuláři zadáte přesné údaje z příslušné faktury, popř. z jiného dokladu, rovněž Datum vystavení, Datum zdanitelného plnění, tzn. údaje budou vázány k minulému účetnímu období,  Předkontace platná pro příslušný doklad,  např.1Pzboží (bude použita při úhradě faktury),  Členění DPH ""UN" - Nezahrnovat do přiznání DPH (v přiznání k DPH bylo v předcházejícím roce). 

 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím