Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak si mohu ověřit, zda můj obchodní partner nenese titul „nespolehlivý plátce“?

odpověď

V programu POHODA máte několik možností, jak spolehlivost plátce ověřit.

V agendě Adresář/Adresář a v dalších dokladových agendách lze plátce ověřit prostřednictvím povelu Záznam/Komunikace/Vyhledat na internetu... Program POHODA zobrazí dialogové okno, kde vyberte možnost Administrativní registr ekonomických subjektů. Po stisku tlačítka Dokončit program POHODA otevře přímo webovou aplikaci Daňového portálu s výpisem výsledků pro daný ekonomický subjekt.

Rychlejší možnost ověření lze v agendě Adresář provést i povelem Registr plátců DPH, který naleznete pod ikonou Internet Exploreru u příslušného DIČ.

Spolehlivost plátce a zveřejněných bankovních účtů je možné ověřit i přímo v agendách Přijaté faktury, Přijaté zálohové faktury, Ostatní závazky, Vydané objednávky a Poptávky. Zde je možné ověření provést ručně nebo automaticky. Ruční ověření je možné vyvolat prostřednictvím povelu Registr plátců DPH, který naleznete ve výše uvedených agendách pod ikonou Internet Exploreru u příslušného DIČ. 

Automatickou kontrolu v registru plátců DPH program POHODA provádí pouze v případě, že je zatržena volba Provádět kontrolu v registru plátců DPH po uložení dokladu v agendě Nastavení/Globální nastavení/CRM.
Automatická kontrola se provádí vždy při uložení dokladu. Program POHODA zobrazí upozornění v případě, že se nepodaří navázat komunikaci s registrem, DIČ nebude nalezeno v seznamu nespolehlivých plátců nebo u dokladu bude uveden účet, který není zveřejněn. Pokud u adresy není zadáno DIČ, kontrola se neprovádí.

V agendě Příkazy k úhradě je možné tyto údaje ověřovat buď ručně prostřednictvím povelu Záznam/Registr plátců DPH, nebo automaticky po uložení příkazu.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím