Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Je možné do programu POHODA naimportovat údaje z jiného účetního programu?

odpověď

Ano, do některých agend programu POHODA je možné data v příslušném formátu naimportovat. Seznam agend, které podporují importy, naleznete v dialogovém okně Import z externí databáze. Okno zobrazíte povelem Import agendy z nabídky Soubor/Datová komunikace.

Import agendy

Import dat do programu POHODA je omezen několika hledisky. Není možné importovat položky dokladů, nebo vazbu mezi hrazenými a hradícími doklady, rovněž není možné importovat doklady v cizích měnách apod. Importovaná data musí být v takovém formátu, aby je bylo možné načíst do programu MS Access buď přímo, nebo prostřednictvím jiných aplikací.

Formát dat:
*.mdb - Databáze MS Access
*.dbf   - Databáze DBase
*.xls   - Datový list MS Excel
*.txt   - Strukturovaný textový soubor

Data v požadovaném formátu lze často získat přímo ze zdrojových programů využitím jejich exportních funkcí. Pokud program nedisponuje možností exportu, je nutné data získat buď ze záloh dat, nebo přímo ze souborů uložených na pevném disku počítače.

 V rámci služeb zákaznické technické podpory lze za úplatu provést import dat z jiného účetnictví do programu POHODA. Jedná se o expertní servisní služby. Tuto službu je nutné předem objednat buď e-mailem nebo z našich stránek, kde je umístěn formulář pro objednávku těchto služeb.

 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím