Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jakým způsobem je možné aktualizovat ceny ve skladech podle externího ceníku?

odpověď

Program POHODA disponuje nástroji, které umožňují provést tzv. aktualizační import z externí databáze. Základním předpokladem je vhodný formát zdrojového souboru. Soubor musí být ve formátu MS Access 97-2003, nebo DBF a musí obsahovat požadované informace ve formátu, který bude v souladu s datovými typy databáze aplikace POHODA.

Celou cílovou databázi aplikace POHODA doporučujeme před započetím importů zálohovat pro případ, že import neproběhne korektně.

Vlastní import provedete vyvoláním nabídky Soubor/Datová komunikace/Import agendy. Zde zvolíte zdrojový soubor a databázovou tabulku, ze kterých se má provést porovnání a následná aktualizace.

Poté zvolíte možnost Aktualizovat záznamy zvolené agendy. V dalším kroku vyberte pole, která se budou porovnávat (může být jedno, nebo můžete použít více kritérií porovnání). K porovnávání je třeba zvolit jednoznačný identifikátor zásoby (vhodný je kód, pokud není povolena jeho duplicita).

Následně v pravé části tabulky vyberete pole, která se mají aktualizovat, v tomto případě je to nákupní a prodejní cena. Tato pole již nesmí být označena křížkem. Pokud označená pole budou u zdrojové a cílové databáze shodná, provede se aktualizace vybraných polí v pravé části tabulky.

Až proběhne aktualizace, je třeba zkontrolovat výsledek importu. K tomuto účelu lze využít možnosti označení zásob, u kterých dojde ke spárování v průvodci importem.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím