Odemkněte potenciál systému POHODA

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak přenesu data mezi 2 počítači, které nejsou spojeny v síti?

odpověď
Existují dva způsoby přenosu dat mezi počítačí.

 

1) Zkopírujte z datového adresáře programu POHODA (pravděpodobně C:\Program files\Stormware\Pohoda) datový soubor (nejčastěji se jmenuje IČ_rok.mdb). Na druhém PC ho umístěte opět do adresáře Data. Po spuštění programu a vybrání povelu Účetní jednotky z nabídky Soubor program zobrazí hlášení, že na disku existují soubory, které nejsou zavedeny v účetnictví. Pokud toto hlášení potvrdíte, bude účetní jednotka přidána do seznamu.

2) Pokud máte zálohu účetnictví z jednoho PC a chcete data pouze nahradit aktuálními na druhém PC, otevřete účetní jednotku, kterou chcete aktualizovat a zvolte v nabídce Soubor/Zálohování, možnost Načíst zálohu. Poté pomocí volby Procházet najdete zálohu účetní jednotky a dokončíte průvodce načtením zálohy. Tímto dojde k aktualizaci dat účetní jednotky ze zálohy.

3) Další možností, jak načíst zálohu je přidat ji jako novou účetní jednotku. V agendě Účetní jednotky (Ctrl+U), kliknete na nový řádek nebo stisknete klávesu Insert, spustí se Průvodce zavedením účetní jednotky, kde zvolíte Převod jedné databáze. Dále postupujte podle pokynů průvodce.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím