Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Poradíme vám, jak vybrat účetní program za rozumnou cenu. Seminář je zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Při zadávání srážky v agendě Personalistika program POHODA vyžaduje zadání čísla účtu a kódu banky. Existují však srážky, jejichž úhrada se přes bankovní účet neprovádí. Lze docílit toho, aby se tyto srážky nepřenášely do závazků?

odpověď

Pokud nechcete zadávat v agendě Mzdy/Personalistika na záložku Srážky číslo účtu, resp. kód banky, uveďte do příslušného pole např. tečku. Poté již záznam bude možné uložit. Na veškeré zadané srážky se automaticky po zaúčtování mezd vytvoří závazky v agendě Ostatní závazky. Jestliže nechcete, aby se automaticky závazky vytvářely, zadejte hodnotu srážky ručně až po vystavení mezd v agendě Mzdy/příslušný měsíc na záložku Čistá mzda do pole Nezdanitelné náhrady minusem. Pokud využijí tuto druhou variantu i firmy, které vedou účetnictví, musí o těchto srážkách účtovat ručně v agendě Účetnictví/Interní doklady.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím