Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Do programu POHODA zadávám denně několik servisních záznamů. Je možné nějakým způsobem předvyplnit údaje, které se mi v jednotlivých servisních záznamech opakují?

odpověď

Ano, od verze 10100 je umožněno v agendě Servis vytvářet šablony. Můžete si tedy vytvořit vlastní vzory servisních záznamů a předvyplnit v nich požadovaná pole. 

V agendě Sklady/Servis klikněte na ikonu štětce (šablony vyvoláte i klávesou F8), zobrazí se možnost Upravit šablony. Program POHODA Vás následně přepne do agendy šablon, kde můžete vytvořit šablonu pro agendu Servis. Do pole Šabl. uveďte název šablony. Po zadání údajů, které chcete, aby se automaticky předvyplňovaly, šablonu uložte. Tímto způsobem můžete dle potřeby vytvořit více šablon. 

Pokud budete následně v agendě Servis vytvářet záznam a budete chtít, aby se předvyplnily údaje dle vytvořené šablony, zadejte nový záznam (např. Insertem), poté klikněte na ikonu štětce (F8) a v rozbalené nabídce se zobrazí kromě povelu Upravit šablony i Vámi vytvořené šablony. Zvolte odpovídající šablonu a do dokladu se vyplní údaje dle vybrané šablony.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím