Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak v programu POHODA zadám přijaté faktury v cizí měně včetně rozpisu DPH, tj. potřebuji mít celkovou částku faktury v cizí měně a ve stejném dokladu rozpis DPH v Kč.

odpověď

V agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Cizí měny je nutné nejprve zatrhnout volbu Povolit použití cizích měn, resp. Automaticky načítat kurzy.
V agendě Nastavení/Seznamy/Cizí měny zatrhněte u měn, které se budou nabízet při vytváření dokladů v cizí měně, volbu Měna se používá.
V agendě Nastavení/Seznamy/Kurzový lístek lze nastavit denní nebo pevné kurzy, které se poté budou automaticky načítat do dokladů. 
V agendě Fakturace/Vydané faktury, resp. Přijaté faktury založte nový doklad, např. klávesou Insert a zvolte povel Záznam/Cizí měna (Ctrl+Shift+C). V poli Částka v cizí měně zadejte měnu a kurz. Poté zvolte záložku Položky faktury, kde je možné částku v cizí měně rozepsat na základ a DPH. Základ i DPH bude vyčísleno v cizí měně. Po uložení dokladu na záložce Zaúčtování uvidíte vyčísleno DPH v české měně. Na tiskové sestavě Faktura v cizí měně též uvidíte rekapitulaci DPH v Kč. Pokud na dokladu zadáte datum, u kterého ještě není kurz znám, v poli Kurz bude hodnota 1.
 

 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím