Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Vydaná faktura na částku 800 Kč byla uhrazena na bankovní účet poštovní složenkou, ale pošta si strhla 10 Kč za špatné vyplnění poukázky. Jak mám tento případ zadat do programu POHODA?

odpověď

Řešení pro daňovou evidenci:
V agendě Účetnictví/Banka zlikvidujte fakturu na celou částku 800 Kč pomocí nabídky Záznam/Přenos ->/Likvidace -> (Ctrl+L), resp. Likvidace výběrem -> (Ctrl+Shift+L). Na částku 10 Kč, které si strhla pošta za špatné vyplnění poukázky, vytvořte výdajový bankovní doklad s předkontací „7Vost - Ostatní výdaj“.

Řešení pro účetnictví: 
V agendě Účetnictví/Banka zlikvidujte fakturu na celou částku 800 Kč pomocí nabídky Záznam/Přenos ->/Likvidace -> (Ctrl+L), resp. Likvidace výběrem -> (Ctrl+Shift+L). Na částku 10 Kč, které si strhla pošta za špatné vyplnění poukázky vytvořte výdajový bankovní doklad s příslušnou předkontací.

Druhou možností je provést v agendě Účetnictví/Banka pouze částečnou likvidaci faktury na 790 Kč a zbytek částky 10 Kč zlikvidovat v agendě Účetnictví/Interní doklady jako poplatek prostřednictvím nabídky Záznam/Přenos ->/Likvidace výběrem -> (Ctrl+Shift+L).

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím