Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Poradíme vám, jak vybrat účetní program za rozumnou cenu. Seminář je zdarma

Novinky o mobilních aplikacích

Pravidelná dávka tipů a návodů, jak nejlépe využít aplikace z dílny STORMWARE. Dozvíte se také o vylepšeních, která pro vás v budoucnu chystáme.

Seznamte se s aplikacemi #1:
e-learning mPOHODA pro začátečníky

STORMWARE s.r.o. / 03. 03. 2021
Aplikace mPOHODA spoustě podnikatelů usnadňuje prodej a fakturaci. Její používání není žádná věda, o čemž se sami můžete přesvědčit v našem e-learningovém kurzu. V osmi videích si krok po kroku projdeme celý proces registrace, založení firmy, nastavení číselných řad a vystavení faktury.

DUZP, datum vystavení, datum splatnosti – zorientujte se v datech na fakturách

STORMWARE s.r.o. / 24. 02. 2021
Určitě si občas říkáte, proč musí být na fakturách uváděno tolik různých „datumů“. Vězte, že všechny mají v zákonech definovaný svůj specifický význam. Pojďme si je tedy přiblížit v dalším dílu našeho seriálu o fakturaci.

Nastavte si v mPohodě výchozí agendu a výchozí prodejní cenu

Lukáš Mužátko / 22. 02. 2021
Při fakturaci a prodeji v terénu je potřeba, aby všechno běželo jako na drátkách. V nové verzi mPohody 8.5 si proto jednoduše zvolíte výchozí agendu, která se zobrazí ihned po přihlášení do aplikace na mobilu či webu, a taky výchozí prodejní cenu pro nově zakládané doklady.

Vystavení faktury v mobilním prostředí aplikace mPOHODA

STORMWARE s.r.o. / 17. 02. 2021
Pro vystavování faktur v terénu je ideálním řešením mobilní aplikace, kterou můžete nosit všude při sobě a ve které během chvilky založíte nový doklad i bez připojení k internetu. Že je to v aplikaci mPOHODA otázka pár „ťuknutí“, se můžete přesvědčit v tomto článku.

Užitečné funkce pro účetní

Lukáš Mužátko / 15. 02. 2021
Neustálé shánění a přepisování dokladů od klientů bývá pro účetní běh na dlouhou trať. S aplikacemi mPOHODA a mKasa však tyto starosti můžete hodit za hlavu. O dokladech svých klientů budete mít perfektní přehled a díky různým funkčním vychytávkám navíc ušetříte spoustu času.

Vystavení faktury ve webovém prostředí aplikace mPOHODA

STORMWARE s.r.o. / 10. 02. 2021
Povinné náležitosti faktur a způsoby, jak je vystavovat jsme si představili v minulých dílech našeho seriálu. Nyní se tedy můžeme pustit do vystavení naší první faktury. Celý postup si nejprve ukážeme ve webovém prostředí aplikace mPOHODA.

Jak vystavit fakturu?

STORMWARE s.r.o. / 03. 02. 2021
Existuje několik způsobů, jak můžete při svém podnikání vystavovat faktury. V zásadě záleží jen na vašich potřebách a prioritách. Všechna dostupná řešení jsme proto pro vás shrnuli do tohoto článku.

Často kladené otázky – náležitosti faktur

STORMWARE s.r.o. / 27. 01. 2021
Zorientovat se ve spletitém světě zákonů není vždy úplně jednoduché. Na náš předchozí článek Co by měla obsahovat faktura? proto navazujeme tímto, ve kterém jsme zodpověděli některé často kladené otázky z oblasti vystavování faktur.

Co by měla obsahovat faktura?

STORMWARE s.r.o. / 20. 01. 2021
Faktura – základní stavební kámen podnikatelské činnosti a jeden z nejrozšířenějších obchodních dokumentů vůbec. I vy ho určitě budete využívat denně, a tak je velice důležité, aby obsahoval vše, co má. Podívejte se, jaké náležitosti nesmí na vaší faktuře chybět.

Online seminář zdarma: Jak snadno vystavovat faktury a posílat je účetnímu?

STORMWARE s.r.o. / 13. 01. 2021
Rádi byste zefektivnili vystavování svých faktur a dalších prodejních dokladů? Chtěli byste si poslechnout, co v této oblasti radí zkušení odborníci z praxe? Pak se určitě přihlaste na náš nový seminář, který pro vás vysíláme online zcela zdarma.

Vyskladňování do minusu dle jednotlivých skladů

Lukáš Mužátko / 05. 01. 2021
Ve skladovém provozu se běžně stává, že potřebujete vyskladnit i ty zásoby, které zrovna nemáte na skladě evidované. V aplikaci mPOHODA i mKasa už nějakou dobu vyskladňovat do minusu můžete, nově se ale společně se synchronizací přenáší i individuální nastavení pro každý sklad zvlášť.

Podzimní novinky v aplikacích mPOHODA a mKasa

Lukáš Mužátko / 11. 11. 2020
Do Vánoc sice zbývá ještě pár týdnů, ale naše mobilní aplikace mPOHODA a mKasa vám nadělují už nyní. V jejich nových verzích tak objevíte plno užitečných vychytávek, jako třeba napojení na nové typy platebních terminálů.

Hromadné odesílání upomínek k vydaným fakturám v prodlení

Lukáš Mužátko / 15. 10. 2020
Asi každý podnikatel se čas od času setká s tím, že mu odběratel nezaplatí včas. Nezbyde tak většinou nic jiného, než zaslat dlužníkovi upomínku. A právě to mPOHODA umožňuje od verze 7.0. S verzí 8.0 jde navíc upomínky odesílat hromadně.

Naplánujte si budoucí fakturaci v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 24. 09. 2020
Některé faktury, například za nájemné či pronájem, se vystavují pořád dokolečka, což zabírá zbytečně moc času. Určitě tak oceníte, že v aplikaci mPOHODA si od verze 7.0 můžete nově nastavit automatickou fakturaci a pustit tak z hlavy všechny pravidelně se opakující faktury.

Prémiové funkce mPohody Pro k verzi Basic do 31. 12. zdarma

STORMWARE s.r.o. / 01. 09. 2020
Dnes oficiálně uvádíme na trh dvě zbrusu nové verze mPohody a při té příležitosti vám přinášíme speciální akci – pořiďte si mPohodu Basic a získejte až do konce roku prémiové funkce verze Pro zdarma.

Zahájili jsme předprodej mPohody

STORMWARE s.r.o. / 10. 08. 2020
31. 8. vyprší bezlimitní období aplikace mPOHODA. Abyste mohli využívat všechny funkce bez limitů i od 1. 9., spouštíme již nyní předprodej – na výběr máte hned ze dvou verzí.

#mPOHODA nově na Instagramu!

STORMWARE s.r.o. / 03. 07. 2020
Snažíme se, aby vám mPOHODA byla stále blíž a blíž. Nově jsme tak spustili její Instagram, kde najdete plno užitečných a zajímavých příspěvků. A co by byly sociální sítě bez jejich uživatelů? Proto neváhejte a sledujte mPohodu na IG, sdílejte, komentujte, „lajkujte“.

Vaše nápady nás vedou tím správným směrem

Lukáš Mužátko / 26. 06. 2020
Největším oceněním naší práce a motivací do dalších let jste právě vy, naši zákazníci, kterým aplikace mPOHODA a mKasa denně pomáhají při podnikání. Záleží nám na tom, aby vám zjednodušovaly vaši práci, a proto budeme moc rádi, když nám povíte, jaké funkce a vylepšení byste nejvíc uvítali.

Vytvářejte formy úhrad přímo v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 22. 06. 2020
Už 5 let je aplikace mPOHODA vaším spolehlivým pomocníkem
a za tu dobu se z jednoduchého doplňku k programu POHODA stal plnohodnotný produkt. Ve verzi 6.1 proto určitě uvítáte možnost zápisu nové formy úhrady přímo v aplikaci mPOHODA. Dostupné formy úhrad jsme navíc rozšířili o stravenky.

Aplikace mPOHODA nově podporuje platby kartou

Lukáš Mužátko / 03. 06. 2020
Možná se vám při výjezdu k zákazníkovi do terénu už někdy přihodilo, že se vás otázal, jestli je možné platit kartou. S novou verzí mobilní aplikace mPOHODA můžete zákazníkovi bez obav vyhovět. Bezhotovostní platby lze nyní odesílat na platební terminály Ingenico iCT220 a iWL220 provozované ČSOB a YOMANI od Komerční banky.

Prodlužujeme bezlimitní období aplikace mPOHODA

STORMWARE s.r.o. / 11. 05. 2020
Využijte pozastavení povinnosti evidovat tržby a vyzkoušejte si všechny funkce našich mobilních aplikací na rychlý prodej a EET. Plnou verzi aplikace mPOHODA nyní máte až do 31. 8. 2020 zdarma a k ní navíc aplikaci mKasa jako bonus.

Evidování poukazů, čtení čárového kódu EAN a další novinky v aplikaci mKasa

Lukáš Mužátko / 14. 04. 2020
Při vylepšování našich mobilních aplikací se snažíme, aby pro vás byly praktickým pomocníkem. V nové verzi aplikace mKasa proto naleznete nové funkce, které jistě oceníte také v souvislosti s nadcházející 3. a 4. vlnou EET.

Zaostřeno na 3. a 4. vlnu EET – 2. díl

STORMWARE s.r.o. / 12. 03. 2020
Termín spuštění 3. a 4. vlny EET se neúprosně blíží a vy si nejste jisti, jestli už máte pro EET všechno připraveno? Ve druhém dílu našeho seriálu vám poradíme, jaké kroky musíte učinit, než s evidencí tržeb začnete.

Zaostřeno na 3. a 4. vlnu EET – 1. díl

STORMWARE s.r.o. / 05. 03. 2020
Chystáte se od 1. května 2020 v rámci 3. a 4. vlny EET evidovat tržby a nejste si jisti, co to vlastně EET je a co všechno obnáší? Sledujte náš seriál, kde vám poradíme, jak si EET co nejvíce zjednodušit. První díl se věnuje základní charakteristice EET.

Skvělá zpráva! Odemkli jsme zdarma EET funkce

STORMWARE s.r.o. / 04. 03. 2020
mPOHODA je ideální řešení pro EET přímo z vašeho telefonu. Pojďte si EET vyzkoušet, EET funkce jsou zdarma. Navíc až do 31. 8. 2020 máte přístup do plné verze aplikace.

Přijďte na školení mobilních aplikací mPOHODA a mKasa

STORMWARE s.r.o. / 27. 02. 2020
Máte zájem o naše mobilní aplikace mPOHODA a mKasa, ale potřebujete poradit s jejich obsluhou? Navštivte náš nový kurz a seznamte se s možnostmi, nastavením a používáním obou těchto aplikací, včetně funkce EET.

Rozšíření agendy Prodejky a další vylepšení v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 17. 02. 2020
Při vylepšování našich aplikací dbáme na jejich uživatelskou přívětivost a snažíme se, aby pro vás byly opravdovými pomocníky. Nově můžete v aplikaci mPOHODA zaznamenávat vklady a výběry do pokladny.

Výdejky a další novinky v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 14. 02. 2020
Agenda Výdejky vám nějaký čas pomáhá s vyskladňováním zásob, pojďme si ji blíže představit a připomenout i další novinku aplikace, kterou je zaokrouhlení celkové částky dokladu.

Více forem úhrad na prodejce

Lukáš Mužátko / 12. 02. 2020
Mobilní aplikace mPOHODA a mKasa si poradí s přidáním více forem úhrad na prodejku – proto vás už nepřekvapí, že chce zákazník platit částečně poukázkou a částečně třeba kartou.

Evidujte pokladní výběry a vklady v aplikaci mKasa

Lukáš Mužátko / 31. 01. 2020
Při prodeji v terénu je důležité, aby všechno perfektně klapalo. Aplikaci mKasa proto neustále vylepšujeme a přidáváme nové funkce, aby se vám s ní pracovalo co nejlépe. Nová verze aplikace mKasa 3.5 si tak poradí například se zaznamenáváním vkladů a výběrů do pokladen. A vyladili jsme také agendu Historie.

Aplikace mKasa nově i pro Windows 10

Lukáš Mužátko / 28. 01. 2020
Snažíme se vyjít vstříc vašim přáním, a proto jsme se rozhodli mobilní aplikaci mKasa pro rychlý prodej a EET nově zpřístupnit i pro Windows 10.

Evidujete tržby od 1. vlny EET? Ověřte si platnost pokladního certifikátu

Lukáš Mužátko / 28. 11. 2019
Letos končí platnost prvních pokladních certifikátů – to se týká především podnikatelů, kteří začali evidovat v 1. vlně EET. Pokud patříte mezi ně, je potřeba vygenerovat certifikát nový a nahrát jej do pokladního zařízení – systém EET totiž nebude datové zprávy podepsané neplatným certifikátem přijímat.

Jak rychle odemknout limity aplikace mPOHODA?

Lukáš Mužátko / 13. 11. 2019
Aplikaci mPOHODA s limity můžete používat úplně zdarma, v „plné výbavě“ je však dostupná pouze vlastníkům programu POHODA s aktuálním SERVIS. Abyste limity mohli rychle odemknout, usnadnili jsme způsob pořízení licence POHODA Mini přímo z vašeho účtu webové aplikace. Řešení máme také pro účetní firmy a jejich k

Aplikace mKasa usnadňuje platbu kartou přímo u zákazníka

Lukáš Mužátko / 28. 06. 2019
Platby kartou jsou v poslední době stále oblíbenější, a tak se nedílnou součástí rychlého prodeje stává platební terminál. Ani v aplikaci mKasa proto nemohlo chybět usnadnění prodeje odesláním platby na platební terminál, jako první je možné používat platební terminály Ingenico iCT220 a iWL220 provozované bankou ČSOB, brzy p

Omezení přístupu ke skladům

Lukáš Mužátko / 27. 06. 2019
Je jasné, že ne každý může mít přístup ke všem datům. A tak Vám po možnosti nastavit omezení nahlížení do dokladů přinášíme i novou funkci, díky které vyhradíte každému uživateli vlastní sklad. Navzájem si tak nebudou moci vyskladňovat zboží.

Vystavování dokladů v cizí měně

Lukáš Mužátko / 14. 06. 2019
V aplikaci mPOHODA pokračujeme v plnění přání vás uživatelů. Po objednávkách přichází na řadu další funkce, o kterou jste si často psali, a to možnost vystavovat doklady v cizí měně. Nově to umí jak webová, tak i mobilní aplikace mPOHODA.

Číselné řady v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 26. 04. 2019
Určitě sami dobře víte, že správné nastavení číselných řad může v mnohém ulehčit práci, například při zpětném dohledávání dokladů. Přinášíme Vám krátké shrnutí, jak to má s číselnými řadami aplikace mPOHODA. Můžete si nastavit formát číselných řad podle svých potřeb a navíc si i vybrat, jestli je budete používat v online, nebo…

QR platba a faktura

Lukáš Mužátko / 18. 01. 2019
Čtvereček, který vypadá jako nepovedené bludiště. To je novodobý prostředek, jak do malého prostoru zakódovat mnohem větší množství dat. QR kód má mnohá využití – jeho přečtením se rychle dostanete na webovou prezentaci, uložíte si kontakty z vizitky do telefonu anebo pomocí něj zaplatíte fakturu.

Omezení nahlížet do dokladů

Lukáš Mužátko / 15. 01. 2019
Jak firma roste, je třeba práci rozdělit mezi více lidí. mPOHODA od začátku umožňuje vzájemnou spolupráci více uživatelů. Ne vždy však chceme, aby si všichni uživatelé mohli koukat „pod ruce“.

Aplikace mPOHODA a POHODA mKasa spojily své síly

Lukáš Mužátko / 26. 10. 2018
Mobilní aplikace POHODA mKasa, která vám pomáhá vystavovat a tisknout účtenky včetně odeslání na EET, dosud přímo spolupracovala s programem POHODA. Pro aktualizaci Adresáře, skladových zásob a odeslání prodejek do programu POHODA jste mohli využít datových balíčků nebo se připojit k mServeru. Nyní můžete jako…

Vyzkoušejte objednávky v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 05. 10. 2018
Ne vždy chcete vy nebo váš zákazník rovnou vystavit fakturu, obvykle nejdříve sepíšete objednávku. Určitě vás potěšíme, že tu nyní můžete vystavit i přímo v aplikaci mPOHODA. Rovněž lze do aplikace mPOHODA přenášet objednávky z programu POHODA, stažené z e-shopu či ručně vystavené. Z objednávky pak můžete přímo v aplikaci…

Zabezpečení aplikace mKasa

Lukáš Mužátko / 21. 09. 2018
Chcete mít práci svých zaměstnanců v pokladním systému pod kontrolou? V aplikaci mKasa můžete omezit přístup k vybraným funkcím, jako je udělování slev, nastavení EET či mazání dokladů. Vynutit můžete také zamykání aplikace. Zakázané funkce dočasně povolíte zadáním hesla administrátora.

Zjednodušili jsme práci se skladovými zásobami

Lukáš Mužátko / 12. 09. 2018
Vyslyšeli jsme vaše přání a zefektivnili jsme práci se skladovými zásobami, a to díky evidenci stavu zásob. Nově také můžete pracovat se soupravami a komplety.

Zálohování pro ještě větší bezpečí dat v aplikaci mKasa

Lukáš Mužátko / 22. 05. 2018
Přecházíte na nové zařízení nebo jste například omylem restartovali telefon do továrního nastavení po upgradu operačního systému? Abyste se v těchto i jiných situacích nemuseli bát o svá data, připravili jsme pro Vás novou funkci pro zálohování a obnovu dat ze zálohy.

Fakturace za běhu

Lukáš Mužátko / 30. 11. 2017
Chtěli jsme otestovat reálnou práci s aplikací mPOHODA v terénu. A tak si Bára, naše „holka z plakátu“, na vlastní kůži vyzkoušela fakturaci za běhu. A to doslova.

Vyletnění mobilních aplikací

Lukáš Mužátko / 27. 09. 2017
Přes léto jsme pro vás připravili několik nových verzí jak aplikace mPOHODA, tak POHODA mKasa. Největšími novinkami jsou pokladní doklady v aplikaci mPOHODA pro operační systém iOS a stav skladových zásob v aplikaci POHODA mKasa.

Vyzkoušejte nové funkce: prodejní ceny a odložené prodejky

Lukáš Mužátko / 01. 06. 2017
Nové verze mobilních aplikací potěší všechny, kdo prodávají v různých cenových hladinách, např. velkoobchodních a maloobchodních, či svým zákazníkům poskytují různé výše slev. mKasa navíc přináší možnost odložit rozpracovanou prodejku na později.

Mobilní aplikace mPOHODA a POHODA mKasa – jaký je mezi nimi rozdíl?

Lukáš Mužátko / 15. 02. 2017
Jistě jste už slyšeli o mobilních aplikacích z dílny STORMWARE, mPOHODA a POHODA mKasa, které jsou v dnešní době „chytrých telefonů“ velmi užitečným doplňkem k vašemu účetnímu software POHODA. Kromě vystavování dokladů v terénu vám obě umožní také evidovat tržby. Kdy je vhodnější kterou využít a v čem se vlastně liší?

POHODA mKasa – nová aplikace pro mobilní prodej a EET

Lukáš Mužátko / 10. 02. 2017
Může se stát, že budete potřebovat evidovat tržby z terénu, například pokud prodáváte na trzích nebo přijímáte platbu přímo u zákazníka. Zároveň víme, že při prodeji budete potřebovat zadat nejnutnější údaje o tržbě co nejrychleji, aby nevznikaly prostoje. Nejjednodušším způsobem je použít chytrý telefon nebo tablet a naši…

Nová aplikace mKasa na EET: sdílejte data s účetním programem POHODA online přes mServer

Lukáš Mužátko / 21. 01. 2017
S první vlnou EET jsme zveřejnili novou mobilní aplikaci POHODA mKasa. Ta je ideální pro toho, kdo v terénu potřebuje vystavovat prodejky a evidovat tržby. Verze 1.1 vám přináší možnost synchronizace dat s účetním programem POHODA pomocí mServeru. Jak synchronizaci nastavit a co vlastně mServer je, si ukážeme v tomto článku.

Vyzkoušejte si EET

Lukáš Mužátko / 10. 11. 2016
Aplikaci mPOHODA připravujeme na Elektronickou evidenci tržeb a odeslání na EET si můžete poprvé vyzkoušet právě dnes.

Nové číselné řady na vaše přání

Lukáš Mužátko / 24. 10. 2016
Je tu novinka, o kterou jste si mnozí žádali! Nyní máte možnost upravit si číselné řady podle svých představ.

Vítejte na blogu o aplikaci mPOHODA!

Lukáš Mužátko / 18. 10. 2016
Aplikace mPOHODA vznikla asi před rokem a půl, aby pomohla podnikatelům a firmám vystavovat doklady přímo v terénu, u zákazníka. Na tomto blogu vás chceme informovat o novinkách, dávat vám tipy na co nejlepší využití aplikace a občas zmíníme i nějakou tu zajímavost ze světa podnikání, účtování a daní.