Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODA



otázka

Máme přijaté faktury ze zahraničí za služby s vyčísleným DPH v cizí měně. Jak zaúčtovat tuto fakturu, co s DPH, vyměřit?

odpověď

Toto je otázka na daňového poradce. Je třeba se řídit zákonem o dani z přidané hodnoty, především §15, který řeší poskytnutí služby zahraniční osobou povinnou k dani a osobou registrovanou k dani v jiném členském státě.
Pokud jste osoba registrovaná k dani a poskytli jste službu firmě, která vám fakturu zaslala, přijatá faktura měla být bez DPH. V tom případě máte povinnost přiznat daň a máte nárok na odpočet, pokud máte k dispozici daňový doklad.

 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím

Podobné otázky