Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak postupovat v programu POHODA při ročním zúčtování záloh DzP zaměstnancům?

odpověď

V případě, že účtujete na přelomu účetního období, budete provádět roční zúčtování v běžném účetním období před provedením datové uzávěrky a po vystavení mezd za měsíc prosinec.

Zaměstnancům, kteří o roční zúčtování záloh DzP požádají a předloží potřebné doklady, zatrhnete v agendě Mzdy/Personalistika na záložce Zaměstnanec volbu Roční zúčtování záloh. Na záložce Daně a pojistné musí být uvedeny veškeré rozhodné skutečnosti pro výpočet ročního zúčtování. Jedná se např. o položky typu Sleva – poplatník (podepsal prohlášení), Daňové zvýhodnění na dítě, Příjem u jiného zaměstnavatele a jiné slevy na dani, resp. úpravy snižující základ daně.

Roční zúčtování záloh DzP zaměstnanců provedete prostřednictvím povelu Roční zúčtování...  z nabídky Záznam v agendě Mzdy/Personalistika. V zobrazeném dialogovém okně vyberte měsíc, ve kterém mají být přeplatky vráceny.  Přeplatky nad stanovenou hranici se vracejí  prostřednictvím mzdy za zvolený měsíc. Výpočet ročního zúčtování záloh DzP lze vytisknout pomocí tiskové sestavy Výpočet daně z příjmů v agendě Mzdy/Personalistika.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím

Podobné otázky