Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Jak je možné přispívat zaměstnanci na penzijní připojištění, resp. životní pojištění?

odpověď

Rozhodne-li se zaměstnavatel přispívat zaměstnanci na penzijní připojištění, je nutné v agendě Mzdy/Personalistika na záložce Pojištění v sekci Penzijní připojištění zadat pomocí výklopného seznamu penzijní společnost, u které má zaměstnanec sjednáno penzijní připojištění a výši příspěvku. Příspěvek lze zadat pevnou částkou nebo v procentech ze základu pro sociální pojištění, v tomto druhém případě je nutné uvést za číslo znak %.
Přispívá-li zaměstnavatel i na životní pojištění zaměstnance, zadá v agendě Mzdy/Personalistika na záložce Životní pojištění pojišťovnu, u které má zaměstnanec sjednáno životní pojištění, období platnosti pojištění a pevnou částku příspěvku. Pole Bez nároku na osvobození zůstane nezatrženo, pokud smlouva splňuje podmínky osvobození od daně z příjmů. Po vystavení a zaúčtování mezd se závazek pro zadanou penzijní společnost, resp. životní pojišťovnu vytvoří v agendě Fakturace/Ostatní závazky s předkontací uvedenou v agendě Nastavení/Globální nastavení sekce Předkontace.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím

Podobné otázky