Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Tisková sestava Rozvaha v plném rozsahu, resp. Rozvaha ve zkráceném rozsahu se liší od tiskové sestavy Rozvaha. Proč?

odpověď

Zkontrolujte, zda máte v nabídce Účetnictví/Počáteční stavy/Počáteční stavy účtů zadán účet 431 – Výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení. Tento výsledek hospodaření je nutné v průběhu roku přeúčtovat v agendě Účetnictví/Interní doklady zápisem 431/428 v případě zisku. Pokud firma dosáhla ztráty, provede se zápis 429/431.
Uvedené sestavy budou tedy souhlasit až po proúčtování výsledku hospodaření v agendě Účetnictví/Interní doklady.

V agendě Účetnictví/Účtová osnova lze prostřednictvím kontrolní tiskové sestavy Kontrola řádků výkazů ověřit, zda jsou k jednotlivým účtům přiřazeny řádky výkazů dle doporučené definice. Uvedenou sestavu získáte zvolením povelu Tiskové sestavy… z nabídky Soubor, resp. zvolením klávesové zkratky Ctrl+T.

Zvláštním typem jsou obojetné účty, které vstupují do aktiv či pasiv podle zůstatku, i když mají nastaven typ Pasivní.
Bude-li např. u účtu 343 - Daň z přidané hodnoty nastaven typ Pasivní a zůstatek na tomto účtu bude záporný, vstoupí v tiskové sestavě Rozvaha do pasiv zápornou hodnotou. Do tiskové sestavy Rozvaha v plném rozsahu, resp. Rozvaha ve zkráceném rozsahu bude zobrazen v aktivech kladnou hodnotou.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím