Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na další nákup nebo 50% slevu na 1. hodinu individuálních služeb

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Při otevření účetní jednotky mi program POHODA hlásí chybu „#3011- Databázové jádro Microsoft Jet nemůže najít objekt. Zkontrolujte, zda objekt existuje, a zda jste správně zadali jeho název a cestu“. Co mám udělat pro správný chod programu POHODA?

odpověď

Pokud se tato chyba vyskytuje na všech PC v síti u všech účetních jednotek, zkuste z datové složky programu POHODA (např. C:\Program Files\StormWare\Pohoda\Data) vyjmout soubory Pohoda.sys a Pohoda.sbc tak, aby tyto soubory byly uchovány na pevném disku PC pro případné vrácení. Jakmile tyto soubory z datové složky odstraníte, spusťte program POHODA, který nahlásí „Na disku počítače byly zjištěny databázové soubory, které nejsou zavedeny v seznamu účetnictví. Chcete tyto soubory přidat do účetnictví?“, zvolte Ano. Pokud se podařilo program spustit a všechny účetní jednotky načíst bez ohlášení chyby, je nutné pro ekonomický systém POHODA znovu nastavit Přístupová práva přes nabídku Nastavení a také znovu navázat upravené tiskové sestavy pomocí programu REPORT Designer. Pokud odstranění těchto souborů nepomůže, je účetní jednotka, u které se projevovalo chybové hlášení poškozená a je nutné ji nahrát z poslední funkční zálohy, kde se tato chyba již nevyskytuje.  Jakmile odstranění souborů Pohoda.sys a Pohoda.sbc nepomůže k odstranění chyby v účetní jednotce, můžete je vrátit zpět do datového adresáře.  Pokud se uvedená chyba vyskytuje pouze při zálohování účetní jednotky, zašlete nám zálohu této účetní jednotky na technickou podporu a my se pokusíme o její opravu pomocí dostupných nástrojů pro opravu databází MS Access.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím