Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Nemohu odeslat z programu POHODA ELDP (Evidenční list důchodového pojištění). Program mi hlásí, že nebyl nalezen šifrovací nebo podpisový certifikát, kde mohu tyto certifikáty získat?

odpověď

Pro odesílání ELDP elektronickou cestou je třeba mít nainstalovány tři certifikáty.

1. Podpisový certifikát
jedná se o certifikát ve formátu .cer nebo .pfx. Kvalifikovaný podpisový certifikát můžete získat například na České poště, od První Certifikační Autority ICA nebo E-identity. Způsob jeho získání najdete na stránkách jeho vydavatelů. Jakmile budete mít podpisový certifikát, je nutné tento certifikát nainstalovat do Vašeho PC, odkud budete provádět odeslání ELDP.

2. Šifrovací certifikát
Jedná se o certifikát, který naleznete na internetových stránkách ČSSZ.
http://www.cssz.cz/cz/e-podani/ke-stazeni/#sirf_cert, kde vyberete odkaz „sifrovaci-certifikat.cer“, tento certifikát si stáhněte do počítače a proveďte instalaci. Při instalaci tohoto certifikátu Při instalaci toho certifikátu je třeba vybrat výchozí parametry instalace (Automatická volba uložiště). Instalaci certifikátu můžete nalézt také na internetových stránkách ČSSZ http://www.cssz.cz/cz/e-podani/ke-stazeni/#sirf_cert.

3. Certifikát autority

Tento certifikát naleznete na internetových stránkách ČSSZ http://vca.postsignum.cz/www/authorities.php, kde vyberete požadovaný certifikát, který stáhnete do počítače a provedete instalaci. Při instalaci toho certifikátu je třeba vybrat výchozí parametry instalace (Automatická volba uložiště). Konkrétní popis k instalaci certifikátu můžete nalézt na stránkách ČSSZ pod tímto odkazem http://www.cssz.cz/cz/e-podani/sifrovani-datovych-zprav.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím