Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Nefunguje mi tisk na paragonové tiskárně v terminálovém režimu na operačním systému Windows Server 2008 (i R2). Co mám dělat?

odpověď

Na počítači, kde je lokálně tiskárna připojena, ji nainstalujte s obecnými ovladači Generic/Text only. Připojte se na terminálový server a spusťte příkaz „gpedit.msc“. Vyberete následující větev: User Configuration -> Adminitrative Templates -> Windows Components -> Remote Desktop Services -> Remote Desktop Session Host -> Printer Redirection. Zde u volby „Use Remote Desktop Easy Print printer driver first“ nastavíte hodnotu na Disabled.
V případě, že používáte českou verzi operačního systému Windows, bude větev následující: Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Služba Vzdálená plocha -> Hostitel relací vzdálené plochy -> Přesměrování tiskárny. Položku s názvem „Použít nejdříve ovladač tiskárny funkce Snadný tisk ze vzdálené plochy“ nastavíte na hodnotu Zakázáno.
Poté by již měl tisk paragonů z programu POHODA fungovat.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím