Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Proč provádět údržbu databáze, jak často, jakým způsobem?

odpověď
Program POHODA využívá databázový formát MS Access, jehož struktura vyžaduje v některých případech údržbu databáze. Údržbu by měl uživatel provést vždy, když se v programu vyskytne během práce nějaké chybové hlášení, práce s databází je pomalá, dochází k padání programu atd. Bezchybný průběh údržby databáze zajišťuje uživateli, bezchybnost struktury dat, proto by měla být prováděna preventivně. Tím se vyloučí stav, kdy se v databázi delší dobu vyskytuje chyba, která nakonec vede k chybě při práci s programem, případně nemožnosti převodu databáze na novější verzi. 

Postup pro provedení údržby:
V agendě Soubor/Účetní jednotky vyberte databázi povelem Databáze/Správa databází. Poté zvolte volby Pouze aktuální účetní jednotka a Údržba databáze. Následně vyberte volby Obnova databáze, Kompakt databáze a Úplnou opravu integrity a nechte správu databáze dokončit. Jakmile se u volby Obnova databáze objeví zelené zatržítko, splňují data podmínky konzistence určené při návrhu databáze (to se týká datové struktury, věcnou správnost dat částečně otestuje Oprava integrity). Pokud se u této volby objeví červený křížek, nepodařilo se databázi obnovit a je třeba zásahu technické podpory. O provedených akcích zobrazí program POHODA protokol, který si můžete prohlédnout a uložit pomocí Poznámkového bloku nebo vytisknout. Tlačítkem Dokončit správu databáze ukončíte.

 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím