Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Otázky a odpovědi pro ekonomický systém POHODAotázka

Konec platnosti hesla datové schránky (ISDS)

odpověď

Ve standardním nastavení portálu datových schránek je platnost hesla vždy 90 dnů. Po uplynutí uvedené doby je nutné heslo změnit nejen na portálu datových schránek, ale i v programu POHODA.

Nejprve změníte heslo na portálu datových schránek. Pomocí odkazu níže bude přesměrováni na portál datových schránek, kde je popsán postup na změnu hesla k datové schránce.
https://www.datoveschranky.info/kontakty/nejcastejsi-dotazy
https://www.datoveschranky.info/chci-datovku/zneplatneni-pu-a-vydani-novych

Následně provedete změnu hesla k datové schránce i v programu POHODA v agendě Uživatelské nastavení/Datové schránky.
V této sekci máte zatrženou volbu Použít datovou schránku, a tím je nastaven přístup k datové schránce. V poli Přihlašovací jméno a Heslo jsou uvedeny přihlašovací údaje pro datovou schránku. Po změně hesla na portálu datových schránek změníte heslo i v programu POHODA a prostřednictvím tlačítka Test připojení ověříte správnost zadaných údajů.

Program POHODA automaticky kontroluje platnost hesla k datové schránce. V případě vypršení platnosti hesla se zobrazí upozornění, že není možné se přihlásit k datové schránce a volba Používat datovou schránku bude automaticky vypnuta. V agendě Uživatelské nastavení/Datová schránka je nutné zadat nové heslo a volbu znovu aktivovat.
 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím