Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

2.6 Záložka Zálohování

Nastavení zálohování slouží pro individuální nastavení vytváření kopií dat zpracovávaných aplikací mKasa. Vytvořené zálohy je možné následně sdílet a zároveň zpětně obnovit na stejném nebo jiném zařízení. Záložka Zálohování je k dispozici pouze v případě synchronizace s programem POHODA. V případě napojení na webové rozhraní aplikace mPOHODA dochází k zálohování dokladů přenosem na server mPOHODA.

mK_Nastaveni_Zalohovani.png

V operačním systému Android je možné v poli Umístění záloh cestu pro vytváření záloh měnit dle potřeby. Jako výchozí cesta pro zálohy je nastavena /Download/Zalohy. Zálohu dat aplikace mKasa můžete po vytvoření také sdílet na síťové úložiště (cloud) či odeslat e-mailem.


Před synchronizací dat dochází automaticky k vytvoření zálohy. Nechcete-li, aby byla synchronizace pozdržena vytvářením záloh, funkci Zálohovat před synchronizací vypněte.


Počet vytvořených záloh omezíte nastavením maximálního počtu souborů v umístění. Tím docílíte automatického odmazávání záložních souborů do maximální nastavené hodnoty v poli Max. počet záloh v rozmezí 1–999.


Nezapomeňte, že záloha dat obsahuje citlivé informace, a proto ji zabezpečte heslem, s čímž vám pomůže aktivace volby Zabezpečení zálohy heslem. Poté budou veškeré vytvořené zálohy dat zabezpečeny heslem zadaným v poli Heslo. To bude vyžadováno v případě opětovného načtení dat do aplikace mKasa nebo při pokusu o neoprávněný přístup k záloze pomocí jiné aplikace.

V agendě Zálohování následně ověřte nastavené předvolby provedením ruční zálohy a její následné obnovy.