Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

2.3 Záložka Doklady

Nastavením na záložce Doklady ovlivníte řadu funkcí aplikace vztahující se k samotnému prodeji v agendě Kasa.

mK_Nastaveni_Doklady.png

Pokud potřebujete zásobu s nedostatkem množství na skladě vyskladnit a prodat, můžete povolit funkci Vyskladňovat do minusu. Vzápětí už můžete prodávat i zásoby, u kterých není k dispozici požadované množství. Aby se takové prodejky synchronizovaly s vaším účetním systémem, musíte mít v programu POHODA dostatek dané zásoby na skladě nebo zatržený povel Povolit stav zásob do minusu v agendě Globální nastavení/Sklady. Pracujete-li v programu POHODA s rezervacemi zásob a na základě přijaté objednávky tak odběrateli rezervujete určité množství zásoby, v aplikaci mKasa pak danou zásobu pod rezervované množství vydat nepůjde, a to bez ohledu na popsané nastavení.


Při opakovaném vkládání stejné skladové zásoby na prodejku dojde prostřednictvím funkce Sdružovat položky k navýšení množství dané položky na dokladu. Položky se sloučí pouze v případě, že se shodují v názvu, kódu, měrné jednotce, ceně, způsobu výpočtu DPH (s DPH/bez DPH), sazbě DPH, slevě a ID zásoby (databázové číslo zásoby). Sdružování se neaplikuje na zásoby, u kterých se v programu POHODA evidují výrobní čísla nebo šarže.


Výchozí formu úhrady lze změnit na straně programu POHODA v nastavení Kasy. V případě synchronizace se serverem mPOHODA, zvolíte formu úhrady pro prodejky v Nastavení dokladů. Jsou-li v programu POHODA používané činnosti, můžete nastavit výchozí činnost pro automatické předvyplnění pro novou prodejku. U napojení na mPOHODU se přebírá nastavení výchozí činnosti u uživatele .


Nevyhovuje-li vám text prodejky nebo název textové položky prodejky, upravte výchozí nastavení textů používaných na dokladu.


Nastavením povelu Položky složených zásob ovlivníte, zda se na dokladu mají tisknout položky Kompletů a Souprav. Komplety a soupravy, jejichž položky mají nastaveny různé sazby DPH nebo způsoby výpočtu DPH, se budou nadále na tiskové sestavě rozepisovat i přes výše uvedené nastavení.

Chcete-li k názvu položky tisknout na dokladu také kód nebo poznámku položky, zapněte v sekci TISK funkce Kód zásoby a Poznámka položky.

Nastavení plátcovství DPH a způsob výpočtu DPH z jednotkové ceny se přenáší z programu POHODA. Typ zadání ceny s DPH/bez DPH se nastavuje v programu POHODA v agendě Kasy v sekci Nastavení. Typ zadání ceny a výchozí sazba DPH se aplikují pouze na textové položky. Skladové položky mají tyto informace uvedené na kartě zásoby v agendě Skladové zásoby.

Volba Vyskladňovat do minusu se nastaví také automaticky, a to v případě, že nemáte volbu aktivní a zároveň importujete zásobu se záporným množstvím. Na tuto změnu vás mKasa už při synchronizaci upozorní a dokud nebude stav zásob narovnán, nedovolí funkci vypnout.