Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

2.3 Záložka Doklady

Nastavením na záložce Doklady ovlivníte řadu funkcí aplikace vztahující se k samotnému prodeji v agendě Kasa.

Nastaveni_Doklady_006.png

Při opakovaném vkládání stejné skladové zásoby na prodejku dojde prostřednictvím funkce Sdružovat položky k navýšení množství dané položky na dokladu. Položky se sloučí pouze v případě, že se shodují v názvu, kódu, měrné jednotce, ceně, způsobu výpočtu DPH (s DPH/bez DPH), sazbě DPH, slevě a ID zásoby (databázové číslo zásoby). Sdružování se neaplikuje na zásoby, u kterých se v programu POHODA evidují výrobní čísla nebo šarže.


Nevyhovuje-li vám text prodejky nebo název textové položky prodejky, upravte výchozí nastavení textů používaných na dokladu.


Výchozí formu úhrady lze změnit na straně programu POHODA v nastavení Kasy. V případě synchronizace se serverem mPOHODA zvolíte formu úhrady pro prodejky/výdejky v Nastavení dokladů. Jsou-li v programu POHODA používané činnosti, můžete nastavit výchozí činnost pro automatické předvyplnění pro novou prodejku. U napojení na mPOHODU se přebírá nastavení výchozí činnosti u uživatele.


Nastavením povelu Položky složených zásob ovlivníte, zda se na dokladu mají tisknout položky Kompletů a Souprav. Komplety a soupravy, jejichž položky mají nastaveny různé sazby DPH nebo způsoby výpočtu DPH, se budou nadále na tiskové sestavě rozepisovat i přes výše uvedené nastavení.

Chcete-li k názvu položky tisknout na dokladu také kód nebo poznámku položky, zapněte v sekci TISK funkce Kód zásoby a Poznámka položky.

Chcete-li k podpisu v poli Vystavil přidat také e-mail přihlášeného uživatele a máte aplikaci mKasa napojenou přes mPohodu, je možné v Nastavení/Doklady zapnout volbu Tisknout e-mail na dokladu.

Pokud máte aplikaci mKasa napojenou přes balíčky nebo mServer a chcete tisknout podpis v poli Vystavil, zapněte v Nastavení/Doklady volbu Vystavil a zde vyplňte jméno, které chcete zobrazovat na dokladech.

Nastavení plátcovství DPH a způsob výpočtu DPH z jednotkové ceny se přenáší z programu POHODA. Typ zadání ceny s DPH/bez DPH se nastavuje v programu POHODA v agendě Kasy v sekci Nastavení. Typ zadání ceny a výchozí sazba DPH se aplikují pouze na textové položky. Skladové položky mají tyto informace uvedené na kartě zásoby v agendě Skladové zásoby.

Aplikace mKasa umožňuje vyskladňovat zásoby do minusu. Tato funkce se přebírá z nastavení v programu POHODA v agendě Sklady/Sklady, kde je volba Povolit stav zásob do minusu. U zásob, jejichž sklad nebude mít povoleno vyskladňování do minusu, nebude možné zásobu do minusu v aplikaci mKasa vyskladnit. Aby bylo možné zásobu vyskladnit do minusu i v aplikaci mKasa, je nutné nejprve povolit tento stav v programu POHODA. Na kartě Sklady (zde bude nový odkaz na kartu Sklady) je možné sledovat, které sklady jsou nastaveny pro vyskladňování do minusu.