Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

10.3 Záložka Čtečky

Mobilní aplikace mKasa podporuje nejen integrovaný fotoaparát pro načítání kódů typu EAN, CODE a QR, ale i čtečky čárových kódů, které můžete připojit k mobilnímu zařízení v režimu externí klávesnice, obvykle pomocí Bluetooth (iOS, Android) nebo USB OTG (Android). Aplikaci je možné provozovat také na mobilních datových terminálech s operačním systémem Android disponujícím 1D/2D čtečkou čárových kódů. Mezi otestované zařízení patří datové terminály od společnosti Chainway, CILICO a SUNMI. V agendě Hardware na záložce Čtečky lze nastavit dvě rozdílné funkcionality.

001_hw_ctecka.png

Kamera (Integrovaný fotoaparát)

Zapnutím funkce Používat čtečku aktivujete možnost načítání čárových kódů EAN pomocí kamery zařízení. V agendě Kasa se tímto automaticky zobrazí Ikona mK_Ikona_EAN.png pro otevření režimu snímání čárového kódu.

Chcete-li při skenování kódu, aby se ozvala zvuková signalizace, nebo je zapotřebí v tmavém prostředí přisvícení, povolte funkce Zvukový signálSvítilna.

mKasa podporuje dva režimy skenování kódů – v základním nastavení skenuje čárové kódy pouze po stisknutí tlačítka SKENOVAT, dá se však nastavit také na režim neustálého skenování, ve kterém není nutné tlačítko držet. Pro nastavení čtečky do režimu neustálého skenování povolte v nastavení Nepřetržité načítání.

Interval načítání v ms je doba mezi jednotlivým načítáním čárových kódů EAN. Výchozí hodnota je 2s (2000 milisekund).

Info: V poli Kamera je možné vybrat preferovanou kameru jako výchozí pro snímání EAN kódů v aplikaci mKasa. Zvolenou kameru je také možné kdykoli změnit v režimu snímání.

Na platformě Android je možné využít při snímání EAN kódů pomocí fotoaparátu zoom +/-.
Správným nastavením si usnadníte prodej pomocí přímého načtení položek do dokladu.

Broadcast (Mobilní terminál s integrovanou 1D/2D čtečkou)

V případě operačního systému Android naleznete na záložce Čtečky i nastavení tzv. Broadcast neboli nastavení mobilních datových terminálů disponujících 1D/2D čtečkou čárových kódů. Název broadcastu a datového pole je zapotřebí zjistit z nastavení samotného zařízení. Aplikace je ve výchozím nastavení připravena pro provoz na datovém terminálu Chainway.


 • CHAINWAY C6000 / C70SE

  Název broadcastu: com.scanner.broadcast

  Název datového pole: data

 • CILICO C7S

  Název broadcastu: com.barcode.sendBroadcast

  Název datového pole: BARCODE

 • SUNMI L2 / L2K / V2 Pro / P2 Lite

  Název broadcastu: com.sunmi.scanner.ACTION_DATA_CODE_RECEIVED

  Název datového pole: data

Seznam podporovaných hardwarových doplňků naleznete na webových stránkách www.stormware.cz.
mK_Hardware_Ctecky_Broadcast.png