Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Mzdy a personalistika

Mzdy a personalistika

Mzdová evidence ekonomického a informačního systému POHODA umožňuje zpracování mezd podle aktuální legislativy, a to pro neomezený počet zaměstnanců. Základem je agenda Personalistika, kde si u každého zaměstnance můžete vyplnit a nastavit údaje potřebné pro výpočet mezd, sociálního a zdravotního pojištění a daně z příjmů, ale i pro administrativní účely a komunikaci, např.:

 • osobní a kontaktní údaje,
 • údaje o pracovním poměru a sjednané mzdě,
 • slevy na dani, způsoby zdanění a odvody pojistného,
 • pravidelné srážky (dobrovolné i soudem nařízené),
 • nepřítomnost v zaměstnání atd.

Videokurz POHODA pro začátečníky

V oblasti personalistiky a mezd POHODA mimo jiné podporuje:

 • různé druhy výkonu práce: pracovní poměr, dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti, společník, jednatel/komanditista, člen družstva, smluvní zaměstnanec, domácký zaměstnanec, dobrovolný pracovník pečovatelské služby, pěstoun,
 • základní mzdy/odměny, příplatky, prémie a osobní ohodnocení,
 • náhrady mzdy: nemoc a nařízená karanténa (včetně automatického výpočtu redukovaného průměrného hodinového výdělku pro výpočet nemocenských dávek), ošetřovné, mateřská dovolená, dovolená, svátky, placené volno atd.,
 • roční zúčtování záloh na daň z příjmů a vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti, resp. daně vybírané srážkou,
 • vyplňování oficiálních formulářů a přehledů státních institucí, příp. jejich elektronické podávání – POHODA vám pomůže také se sestavením a elektronickým odesláním ELDP a NEMPRI,
 • vyplňování formulářů a přehledů pro všechny zdravotní pojišťovny,
 • zvláštní režim placení sociálního pojistného s vyšší sazbou pro zaměstnavatele s počtem zaměstnanců nižším než 26,
 • příspěvky na penzijní připojištění, příspěvky na životní pojištění i úrazové pojištění placené zaměstnavatelem,
 • zaměstnávání cizinců atd.

POHODA: Pro zápis údajů o zaměstnanci, jeho pracovním poměru a základních nastavení jeho mzdy slouží agenda Personalistika

Výpočet a zaúčtování mezd

POHODA počítá mzdy měsíčně. Vychází při tom ze mzdových údajů uvedených v personální evidenci, z nominálního fondu pracovní doby příslušného měsíce a ze zadaných údajů o neodpracované době. Jednotlivé měsíční výpočty se archivují a do doby, než jsou zaúčtovány do účetnictví, je možné je opravovat.

POHODA: Ukázka mzdy konkrétního zaměstnance sestavené za měsíc červenec s detaily hrubé mzdy

Mzdy a související odvody daní a pojištění, srážky, příspěvky atd. se automaticky zaúčtovávají do deníku. Program umožňuje automatické rozúčtování mzdových nákladů na jednotlivá střediska. Jednoduše si v něm také vytvoříte hotovostní doklady a příkazy k úhradě bezhotovostních plateb mezd, srážek, odvodů daní a pojištění, které můžete díky funkcím pro homebanking odeslat do banky elektronicky. Závazky vůči penzijním společnostem a životním pojišťovnám je možné sumarizovat podle požadavků jednotlivých institucí. K dispozici je celá řada tiskopisů, které jsou navrženy shodně s úředním vzorem. Stačí je pouze vytisknout a odevzdat na příslušný úřad nebo instituci.

Tip: Vyberte si řadu E1
POHODA E1Řada E1 zajistí, aby se mzdové záznamy nezobrazovaly nepovolaným uživatelům. Umožňuje totiž nastavit přístupová práva pouze ke konkrétním číselným řadám dokladů.

Tiskopisy a tiskové sestavy

V agendách pro mzdy a personalistiku naleznete množství tiskových výstupů a sestav pro různé instituce a úřady, poštovní sestavy i sestavy pro firemní účely. Nechybí mezi nimi například zápočtový list, přehled o výši pojistného, oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání), příloha k žádosti o nemocenské dávky, ELDP, potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu nezaměstnanosti, potvrzení o zdanitelných příjmech apod.

Tiskopisy, které vychází ze závazných vzorů formulářů, jsou pravidelně aktualizovány. POHODA podporuje také tisk do originálních formulářů a elektronické podávání oznámení a přehledů pro ČSSZ, včetně ELDP a NEMPRI, a elektronické podávání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti a daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně na finanční úřad.

POHODA: Náhled na nabídku tiskových sestav v oblasti personalistiky

Komunikace se zaměstnanci

POHODA obsahuje funkce usnadňující komunikaci se zaměstnanci. Přímo z prostředí tohoto programu můžete zaměstnanci zatelefonovat (vytáčení telefonních čísel přes modem), založit e-mailovou zprávu (otevře se nová zpráva ve vašem výchozím poštovním programu), vyexportovat si elektronické adresy zaměstnanců do textového souboru nebo je zkopírovat do aplikace Microsoft Outlook.

V situacích, kdy není zapotřebí osobní převzetí dokumentu, např. každý měsíc u výplatního listu, vám i vašim zaměstnancům POHODA ušetří čas nebo poštovní náklady. Přímo z prostředí tohoto programu můžete poslat tiskovou sestavu ve formátu PDF e-mailem, a to i hromadně více vybraným zaměstnancům najednou, přičemž každý do své schránky dostane jen PDF soubor určený právě pro něj.


Tip: POHODA nebo PAMICA?
Organizace, které při zpracování mezd využívají složitějších mzdových postupů, ocení personální a mzdový systém PAMICA. Tento program podporuje mimo jiné více pracovních poměrů u jednoho zaměstnance a daň z příjmů v takovém případě počítá souhrnně za všechny pracovní poměry zaměstnance. Z hlediska rozvrhu pracovní doby program PAMICA podporuje týdenní rovnoměrné i nerovnoměrné rozvržení a také turnusové rozvržení pracovní doby.
Prohlédněte si základní rozdíly mezi programy POHODA a PAMICA a porovnejte si, jaké možnosti vám oba programy pro oblast personalistiky a mezd nabízejí.

Kterou POHODU vybrat?

Mzdovou a personální agendu můžete vést v těchto variantách a řadách programu POHODA:

POHODA Standard POHODA SQL Standard POHODA E1 Standard
POHODA Premium POHODA SQL Premium POHODA E1 Premium
POHODA Komplet POHODA SQL Komplet POHODA E1 Komplet

Srovnání variant
Vyberte si nejvhodnější variantu systému POHODA:


Kam dál?

Bezhotovostní platby s homebankingem
Odesílání PDF dokumentů z programu POHODA
Školení POHODA – personalistika a mzdy
Porovnání programů POHODA a PAMICA


Stažení programu POHODA Start
 • 500 záznamů v účetním deníku
 • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
 • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
 • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
 • 100 záznamů v ostatních agendách
 • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288758 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout