Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > PAMICA > Příručka PAMICA > Úvod > Systémové požadavky

1.7 Systémové požadavky

Než začnete program PAMICA instalovat, ujistěte se, zda je vaše technické vybavení pro jeho nasazení dostačující.

Pokud budete s programem pracovat na jednom počítači, postačí vám běžné vybavení. Chcete-li program využívat v síťové verzi na více počítačích, doporučujeme kvalitnější vybavení. Aktualizovaná hardwarová a softwarová doporučení pro aktuální verzi programu PAMICA najdete také na www.stormware.cz/systemove-pozadavky.

Obecné požadavky a doporučení

Pro účely údržby a defragmentace doporučujeme na všech serverech a pracovních stanicích udržovat volné místo o velikosti 25 % kapacity pevného disku. Splnění tohoto systémového požadavku je spolu se splněním doporučení popsaných dále základní předpoklad pro bezproblémovou instalaci a používání programů STORMWARE Office.

Při instalaci aplikací STORMWARE Office na jiné než české prostředí může v databázi dojít k deformaci českých znaků. Pokud nemáte ve svém operačním systému české prostředí, doporučujeme doinstalovat tzv. MUI Pack (Multilingual User Interface Pack) určený pro váš operační systém.

V operačním systému Windows je třeba mít v ovládacích panelech nastaven jazyk: čeština (Česká republika). Dále je nutné vybrat jazyk pro programy nepodporující sadu Unicode: čeština (Česká republika).

Před instalací produktů STORMWARE Office doporučujeme aktualizovat operační systém na nejnovější verzi Service Pack (SP) pro daný typ Windows.

Systémové požadavky uvedené v následující tabulce představují doporučené parametry pracovních stanic jednotlivých uživatelů programů STORMWARE Office. Můžete je použít také jako minimální parametry serveru file-serverových (síťových) verzí/řad programů STORMWARE Office.

Operační systém: Windows 10, Windows 8/8.1 CZ a Windows 7 SP1 CZ.

Procesor: Intel Core i5 2,8 GHz

Paměť: 8 GB

Pevný disk: 2 x SATAII, 7200 ot./min.

UPS: Počítač napájejte nejlépe ze záložního zdroje UPS, zabráníte tak ztrátě dat nebo porušení databází při výpadku proudu.

Tiskárna: Laserová tiskárna umožňující rychlý tisk.

Další systémová doporučení pro síťovou verzi

Síťové verze PAMICA s označením NET umožňují pracovat s daty umístěnými na serveru až ze 3 stanic (v případě síťové verze NET3), resp. až 5 stanic (v případě síťové verze NET5) propojených do sítě. Pro každý další počítač, na kterém potřebujete síťovou verzi používat, jsou určeny přídavné síťové licence CAL.

PAMICA využívá file-server technologii postavenou na databázovém stroji MS Jet, podobně jako známý kancelářský produkt Microsoft Access. U systému PAMICA SQL je použita technologie klient-server a databázové prostředí Microsoft SQL Server. Díky tomu dochází k výraznému zvýšení výkonu a bezpečnosti celé aplikace. Uživatelům je také umožněno bezproblémově a souběžně zpracovávat velké množství dat, aniž by docházelo k jakémukoliv zpomalování systému.

Každá aplikace vyžaduje pro svůj provoz technickou infrastrukturu (server, klientské počítače, síťové prvky a operační systémy) s parametry odpovídajícími zejména zatížení aplikace v plném provozu. Při síťové práci se po síti přenášejí značné objemy dat a na celkový výkon systému PAMICA tak má rozhodující vliv optimální dimenzování všech prvků infrastruktury a jejich vyvážené sestavení.

Doplňující obecné požadavky pro provoz síťových verzí programu PAMICA najdete na www.stormware.cz/systemove-pozadavky.

Specifikace konkrétních postupů pro hardware jednotlivých výrobců a šířka vyráběných typů přesahují obsahový rámec této uživatelské příručky. Korektnost provedených zásahů a technická preciznost jsou předpokladem správného fungování a očekávaných výsledků. Proto vám doporučujeme, abyste nasazení síťové verze svěřili kvalifikovaným odborníkům.

V případě zájmu o tyto služby jsme připraveni vám vyhovět. Naši specialisté vás navštíví a poskytnou servisní služby typu instalace nebo nastavení systému, individuálně vás zaškolí nebo provedou servisní zásah podle potřeby. Podrobné informace naleznete na www.stormware.cz/sluzby.