Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Jak vystavit fakturu?

STORMWARE s.r.o. / 03. 02. 2021

Existuje několik způsobů, jak můžete při svém podnikání vystavovat faktury. V zásadě záleží jen na vašich potřebách a prioritách. Všechna dostupná řešení jsme proto pro vás shrnuli do tohoto článku.


Žádný současný zákon nestanovuje, v jaké formě by měly být faktury vystavované. Jednou z možností je tedy převzít způsob obchodníků z Mezopotámie a fakturu sepsat od A do Z ručně. Ačkoliv hliněné tabulky můžeme dnes nahradit papírem, tato technika je z pohledu současné zrychlené doby stále značně neefektivní.

Preferujete-li ruční způsob vytvoření faktury, vyplatí se investovat do nákupu předtištěných formulářů (tiskopisů). V nich pak stačí vyplnit jen příslušné položky. Jak jsme si ale v článku Co by měla obsahovat faktura? ukázali, povinných a doporučených náležitostí faktur je víc než dost. Při častější frekvenci fakturace je pak tento způsob opět velmi těžkopádný a časově náročný.

Je tedy rozhodně efektivnější sáhnout po některém z programů, který vystavení faktury hodně urychlí. Programy typu MS Excel například nabízejí různé šablony, kam jen naťukáte potřebné údaje. O takto vystavené faktury ovšem můžete snadno přijít, pokud se váš počítač rozbije nebo dokonce dojde k jeho odcizení a vy pak musíte řešit zneužití důvěrných dat.

Není nad to mít všechna data pěkně pod zámkem na bezpečném úložišti, faktury i jiné doklady vystavovat kdykoliv a kdekoliv na pár kliknutí, automatizovat rutinní činnosti a mít tak čas na důležitější věci. Právě takové pohodlí pro vaše podnikání získáte s aplikací mPOHODA. Přesvědčte se o tom sami – otestujte si všechny funkce zcela zdarma.mPOHODA je vyvíjena s důrazem na jednoduchost a intuitivnost ovládání, takže se v ní rychle zorientuje i úplný začátečník. Kouknout navíc můžete i na náš e-learningový kurz – provede vás celým procesem založení firmy a v 7. dílu si také ukážeme, jak vystavit fakturu ve webové verzi aplikace.
mPOHODA je skvělým pomocníkem pro vystavování faktur v terénu, třeba přímo u vašeho zákazníka. Běží totiž i na mobilních zařízeních jako aplikace pro AndroidiOS. Podívejte se, jak lze fakturu se všemi náležitostmi jednoduše vystavit na vašem mobilu, resp. tabletu.Byl tento článek užitečný? Dejte o něm vědět ostatním.

Facebook      Twitter      LinkedIn      E-mail


Sledujte náš seriál o fakturaci pro účetní a podnikatele


Tento článek je součástí našeho seriálu o fakturaci pro účetní a podnikatele. Další díly tu najdete v nadcházejících týdnech.Mohlo by vás také zajímat