Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Získejte k nákupu nového účetního software 60 minut s lektorem zdarma

Naplánujte si budoucí fakturaci v aplikaci mPOHODA

Lukáš Mužátko / 24. 09. 2020

Některé faktury, například za nájemné či pronájem, se vystavují pořád dokolečka, což zabírá zbytečně moc času. Určitě tak oceníte, že v aplikaci mPOHODA si od verze 7.0 můžete nově nastavit automatickou fakturaci a pustit tak z hlavy všechny pravidelně se opakující faktury. mPOHODA fakturu sama vystaví a odešle odběrateli dle nastavené frekvence opakování, třeba jednou za týden, měsíc či rok.


Pro pravidelnou fakturaci se stejnými odběrateli si nejprve ve webovém rozhraní aplikace mPOHODA vytvořte šablonu, díky které si celý obchodní případ dopředu připravíte – zadáte zde všechny potřebné náležitosti faktury, jednotlivé položky, jednoho či více odběratelů apod. a pak si už jen nastavíte automatickou fakturaci.

Automatickou fakturaci si v aplikaci mPOHODA naplánujete vytvořením šablony a nastavením požadovaných parametrů na záložce Plánování fakturace

Spouštění plánované fakturace

Automatickou úlohu mPOHODA spouští v průběhu celého dne. Pokud skončí chybou, je šablona automaticky zahrnuta do následujícího zpracování ve stejný den. Pokud se úlohu nepodaří dokončit, do následujícího dne nepřechází. Přehled již proběhlých úloh a výsledek zpracování pak najdete na záložce Historie automat. úlohy.

Při vytváření dokladů v cizí měně se šablony zařazují do denního plánu podle použitého kurzu na šabloně. Je-li na šabloně nastaven pevný kurz nebo včerejší kurz, jsou šablony zařazeny do následujícího denního plánu pro vygenerování.

Je-li na šabloně nastaven denní kurz, doklady budou zařazeny do denního plánu pro vygenerování večer, po vyhlášení kurzu Českou národní bankou.

Na záložce Plánování fakturace je uveden datum a stav dalšího zpracování. Zjistíte tak, kdy dojde k vygenerování dalšího dokladu a zda plánovaná úloha již byla zahájena, případně dokončena.

Faktury vytvořené ze šablony jsou uvedeny na záložce Doklady.

 

Jak na automatickou fakturaci v aplikaci mPOHODA?

Nastavení automatické fakturace v mPohodě není žádná věda, přesvědčit vás o tom může v následujícím videonávodu náš lektor Vojta. Tuto prémiovou funkci si navíc v rámci daných limitů můžete vyzkoušet i v bezplatné verzi mPOHODA Start. Stačí se jen zaregistrovat.
Pokud vás novinka potěšila, budeme rádi, když mPohodu doporučíte dalším uživatelům, ať už osobně, nebo třeba prostřednictvím recenze na Google Play či AppStore. Chybí vám v aplikaci nějaká funkce? Vyplňte náš elektronický dotazník nebo nám napište na mpohoda@stormware.cz.

 
 

PŘIHLÁSIT SE DO mPOHODY
a vyzkoušet si automatickou fakturaci...
 Byl tento článek užitečný? Dejte o něm vědět ostatním.

Facebook      Twitter      LinkedIn      E-mailMohlo by vás také zajímat