Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro daňová přiznání TAXotázka

Je možné z programu TAX odeslat Výpis z evidence pro daňové účely elektronicky?

odpověď

Ano, elektronicky lze Výpis z evidence pro daňové účely odeslat prostřednictvím povelu Podat elektronicky z nabídky Záznam. Zobrazí se průvodce pro elektronické podání, kde na první straně vyplňte číslo finančního úřadu. Číslo finančního úřadu můžete vyhledat také prostřednictvím tlačítka Otevřít číselník. Po stisku tlačítka Další bude vytvořena datová věta podání a následně budou zkontrolovány vstupní údaje. Na další stránce průvodce budete vyzváni k zadání složky a názvu souboru pro uložení datové věty.
Chcete-li Výpis z daňové evidence odeslat přímo na portál Finanční správy, je nutné podepsat data certifikátem. Volitelně lze zadat email pro zasílání informací o změnách stavu zpracování. 
Pokud nechcete Výpis z evidence ihned odeslat, zrušte zatržení volby Odeslat na Finanční správu (online). Po kliknutí na tlačítko Další bude do nastavené složky vytvořen XML soubor, který můžete později odeslat prostřednictvím internetových stránek daňového portálu EPO, kde stačí zvolit povel Načtení souboru.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím