Využijte 30% slevu na nový software pro začínající podnikatele

Otázky a odpovědi pro daňová přiznání TAX



otázka

Jaké procento příjmů a výdajů můžu rozdělit na spolupracující osobu?

odpověď

Pokud se jedná o spolupracujícího manžela, dle § 13 Zákona o daních z příjmů je na něj možné rozdělit nejvýše 50 % příjmů
a výdajů.
Rozdíl mezi příjmy a výdaji na řádku 107 a 108 však nesmí činit více než 540 000 Kč za 12 měsíců spolupráce, resp. 45 000 Kč za každý započatý měsíc spolupráce.
Pokud se jedná o jinou osobu žijící ve společné domácnosti, která není manželem, lze na ni rozdělit max. 30 % příjmů a výdajů. Rozdíl mezi příjmy a výdaji může být nejvýše 180 000 Kč za 12 měsíců, resp. 15 000 Kč za každý započatý měsíc spolupráce.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím