Odemkněte potenciál systému POHODA
Skip Navigation LinksSTORMWARE > GLX > Novinky ve verzi 9600

Novinky ve verzi 9600

CD programu GLX

Popisovaná verze: GLX 2010, release 9600
Vztaženo k verzi: GLX 2010, release 9400
K dispozici od: 7. 12. 2010

 

Tento přehled obsahuje výběr nejdůležitějších novinek a změn, které v programu přibyly od předchozí verze.

Obsah:  
Automatické aktualizaceZamykání a odemykání záznamůOstatní
Čerpání PHM v cizí měněTuzemské a zahraniční cestovní příkazy 

Automatické aktualizace

 • Je-li dostupná nová aktualizace programu GLX, zobrazí se na informační ploše pruh s dvěma tlačítky. Tuto informaci uvidí administrátor a také každý uživatel, který má ve svých právech zatrženou volbu Automatické aktualizace.

  Po kliknutí na tlačítko Odložit pruh zmizí a znovu se objeví podle intervalu, která má program GLX nastaven pro kontrolu dostupných aktualizací (v nabídce Nápověda/Automatické aktualizace), příp. po ručním spuštění kontroly (v nabídce Nápověda/Aktualizovat).

  Kliknutím na tlačítko Přijmout spustíte průvodce Aktualizace programu. Na první straně průvodce Aktualizace programu se zobrazí přehled dostupných updatů a nových verzí spolu s informací o velikosti dat ke stažení. Na další straně průvodce najdete stručný přehled novinek, které zvolená aktualizace obsahuje.

  Pro uživatele, který nemá v agendě Přístupová práva zatrženou volbu Stažení aktualizace, tímto krokem průvodce Aktualizace programu končí, neboť aktualizace může instalovat pouze administrátor, resp. uživatel s právem stahování aktualizací.

  Administrátorovi nebo uživateli s právem stahování aktualizací se v dalším kroku průvodce zobrazí upozornění, doporučení nebo další důležité informace, které se vztahují k instalaci aktualizace. Po dokončení průvodce začne program GLX stahovat vybranou aktualizaci a při dalším spuštění programu se aktualizace nainstaluje.

  Podmínkou stažení aktualizací je, že používaná licence programu je aktivována. Program GLX před stažením aktualizací aktivaci ověří. Pokud není licence aktivována, objeví se přímo v průvodci Aktualizace programu tlačítko Aktivovat a GLX umožní stažení instalace až po provedení aktivace.

nahoru

Čerpání PHM v cizí měně

 • Ve variantě GLX Profi je nyní možné zadat čerpání pohonných hmot v cizí měně. Toto čerpání můžete zadat v agendě Jízdy/Čerpání PHM, příp. na záložce Čerpání PHM v agendě Jízdy/Kniha jízd. V agendě Jízdy/Čerpání PHM byla přidána tisková sestava Čerpání PHM v cizí měně, do které vstupuje čerpání pohonných hmot seskupených podle jednotlivých měn. Čerpání pohonných hmot v cizí měně vstupuje zároveň i do soupisky Čerpání PHM, a to přepočtené na Kč.

nahoru

Zamykání / Odemykání záznamů

 • Nyní je v programu GLX možné kromě uzavření roku také uzamknout resp. odemknout zvolené záznamy a ochránit je tak před nežádoucími úpravami. Uzamčení záznamu je indikováno ve formuláři i ve stavovém řádku ikonou zámku. Funkce Zámek k datu umožňuje uzamčení, resp. odemčení záznamů v agendách Servisní kniha, Pauzy vozidel, Kniha jízd, Čerpání PHM, Výpisy CCS, Tuzemské cestovní příkazy, Zahraniční cestovní příkazy a Kurzový lístek ke zvolenému datu a navíc znemožní zápis nových dokladů do uzamčeného období.

nahoru

Tuzemské cestovní příkazy / Zahraniční cestovní příkazy

 • Na tiskových sestavách Cestovní příkaz s vyúčtováním a Vyúčtování pracovní cesty (agenda Tuzemské cestovní příkazy), resp. Zahraniční cestovní příkaz s vyúčtováním či Vyúčtování zahraniční pracovní cesty (agenda Zahraniční cestovní příkazy) již vstupuje počátek a konec výkonu a správně se již chronologicky řadí etapy pracovní cesty.
 • Hodnoty nákladů, u kterých je uveden způsob platby hotově, již správně vstupují do tiskových sestav Cestovní příkaz s vyúčtováním a Vyúčtování pracovní cesty, které naleznete v agendě Tuzemské cestovní příkazy.

nahoru

Ostatní

 • Ve variantě Profi je nyní možné zadat čerpání pohonných hmot v cizí měně. Toto čerpání je možné zadat v agendě Jízdy/Čerpání PHM, příp. na záložce Čerpání PHM v agendě Jízdy/Kniha jízd. V agendě Jízdy/Čerpání PHM byla přidána tisková sestava Čerpání PHM v cizí měně, do které vstupuje čerpání pohonných hmot seskupených podle jednotlivých měn. Čerpání pohonných hmot v cizí měně vstupuje zároveň i do soupisky Čerpání PHM, a to přepočtené na Kč.
 • Nyní je v programu GLX možné kromě uzavření roku také uzamknout resp. odemknout zvolené záznamy a ochránit je tak před nežádoucími úpravami. Uzamčení záznamu je indikováno ve formuláři i ve stavovém řádku ikonou zámku. Funkce Zámek k datu umožňuje uzamčení, resp. odemčení záznamů v agendách Servisní kniha, Pauzy vozidel, Kniha jízd, Čerpání PHM, Výpisy CCS, Tuzemské cestovní příkazy, Zahraniční cestovní příkazy a Kurzový lístek ke zvolenému datu a navíc znemožní zápis nových dokladů do uzamčeného období.
 • Do dialogového okna Tisk byla přidána k povelu PDF možnost Odeslat PDF e-mailem. Tímto povelem se otevře v MS Office Outlook nová zpráva a vybraná sestava je ke zprávě připojena jako příloha ve formátu PDF.
 • Do nabídky Nápověda byl přidán povel Vzdálená pomoc, jehož prostřednictvím spustíte klientskou část programu pro navázání vzdálené pomoci s pracovníkem zákaznické podpory.
 • Do nabídky Nápověda byl přidán povel Nejčastější otázky a odpovědi, prostřednictvím kterého se otevřou stránky společnosti STORMWARE s nejčastějšími dotazy a odpověďmi, týkající se programu GLX.
 • Upravena XML komunikace pro změnu rozsahu analytických účtů v souvislosti se změnami v programu POHODA.
 • V agendě Vozidla bylo rozšířeno pole Zkratka na 32 znaků.
 • V agendě Evidence smluv je již možné zobrazit tiskovou sestavu Pojistná smlouva.
 • Je-li do programu přihlášen uživatel s právem pouze na jednu účetní jednotku, již je možné v agendě Účetní jednotky zobrazit tiskovou sestavu Seznam účetních jednotek.

nahoru