Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Akce a tipy

Akce, tipy, aktuality

Zrušení některých registrací k daním z příjmů. Koho se týká?

Nový konsolidační balíček vlády přinesl od ledna 2024 několik novinek, které se možná týkají i vás. Nově totiž byla zrušena registrační povinnost k daním z příjmů u poplatníků daně z příjmů fyzických osob, plátců daně z příjmu právnických osob vybírané srážkou a plátců zajišťujících daň. Začínající OSVČ se tedy od ledna nemusí na finančním úřadě registrovat k dani z příjmů fyzických osob podávajících přiznání. Registrační povinnost ale nadále zůstává v platosti pro právnické osoby a zaměstnavatele (právnické i fyzické osoby). Potřebujete vědět víc? Přečtěte si celý článek na Portálu POHODA..

12/3/2024 Portál POHODA

Připojte se k naší komunitě na YouTube a zhlédněte nová videa mezi prvními

Na našem YouTube kanále najdete řadu užitečného a poučného videoobsahu. Nově jsme například připravili dva seriály, které vám pomohou k obohacení práce v ekonomickém software a ukáží ho z jiné perspektivy. Pravidelně také nahráváme nové videonávody a minutové tipy. Stejně jako zde narůstá počet videí, roste i počet našich odběratelů. Už nás také odebíráte? Pokud ne, tak neváhejte, připojte se k dalším 4 000 odběratelů a získejte přednostní přístup k nejnovějším videím, podcastům, seriálům, online kurzům, shorts a dalším tipům pro všechny účetní a podnikatele.

8/2/2024 Připojte se k naší komunitě na YouTube a zhlédněte nová videa mezi prvními

Vystavujte přiznání k dani z příjmů bez stresu

Přiznání k dani z příjmů dělá vrásky na čele nejedné účetní, udělejte si sestavování daňových přiznání růžovější díky programu TAX. Podívejte se zdarma na reprízu webináře zaměřeného na spolupráci programů TAX a POHODA. Naši lektoři vám během dvaceti minut představí nejdůležitější kroky vedoucí k sestavení přiznání k dani z příjmů. Po správném nastavení systému TAX a propojení s ekonomickým softwarem POHODA se vám mnoho polí v daňovém přiznání automaticky vyplní a vypočte. Neváhejte a přihlaste se na termín 6. 3. nebo 13. 3. Na registrovaný email od nás obdržíte odkaz na YouTube vysílání.

26/2/2024 Vystavujte přiznání k dani z příjmů bez stresu

Změna sazeb DPH na dokladech od 1. 1. 2024

Na začátku ledna jsme vám představili videonávod, kde jsme řešili změnu sazeb DPH od 1. 1. 2024 a potřebná nastavení v agendě Zásoby. Nyní se zaměříme na to, jak jedna z největších novinek konsolidačního balíčku ovlivní doklady. V novém videonávodu se můžete těšit na jednotlivé kroky, jak správně postupovat v softwaru POHODA, a na několik příkladů z praxe. Současně na našich stránkách naleznete podrobný přehled legislativních změn platných od 1. 1. 2024 a jak na ně POHODA reaguje. Zjistěte více o zrušených slevách na dani, nároku na dovolenou u „dohodářů“ a dalších novinkách.

8/2/2024 Změna sazeb DPH na dokladech od 1. 1. 2024

Vyúčtování daně z příjmů v programu POHODA

Únor se pro mzdové účetní každoročně nese ve znamení vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti, resp. srážkové daně, které může být často komplikované a zdlouhavé. V lednové verzi ekonomického software POHODA jsme vám ale představili novou agendu Vyúčtování daně z příjmů, která vaši práci výrazně urychlí a zjednoduší. Podívejte se na praktický videonávod, který pro vás natočila naše lektorka Tereza. Krok po kroku si s ní projdete vytvoření formuláře, popis jednotlivých sekcí ve vyúčtování ze závislé činnosti a srážkové daně a následné odeslání.

2/2/2024 Jak v programu POHODA vytvořit Vyúčtování daně z příjmů?

Neváhejte a zvažte účetnictví v software POHODA

Už dál neváhejte a přihlaste se na náš bezplatný webinář, aby ve vašem účetnictví převážila POHODA. Na webináři se dozvíte všechny potřebné kroky vedoucí z vašeho starého účetního programu k novému, na který se můžete vždy 100 % spolehnout. Ekonomický software POHODA nabízí širokou škálu agend, které jsou tvořeny na základě nejaktuálnějších legislativních předpisů. Dále máte možnost kdykoliv využít pomoc od našich konzultantů ze zákaznické podpory společně s dalším užitečným obsahem. Díky registraci na webinář obdržíte dárek – v podobě videí Účtujeme v Pohodě a Obchodní činnosti.

1/2/2024 Ať ve vašem účetnictví převažuje POHODA

Zhlédněte zdarma záznam školení na YouTube

Zajímají vás největší legislativní novinky letošního roku? V tom případě navštivte náš YouTube kanál, kde na vás už teď čeká nový playlist se záznamem školení legislativních novinek. Naleznete zde všechna nejdiskutovanější témata letošního ledna, jako je DPH, daň z příjmů fyzických i právnických osob, mzdy či dohody konané mimo pracovní poměr. Navíc jsme ve spolupráci se společností SLUTO natočili nový podcast na téma Digitalizace účetnictví, kde se dozvíte, jaké je vnímání tohoto trendu z pohledu účetní kanceláře. Přejeme vám pohodově strávený čas během vzdělávání.

1/2/2024 Legislativní novinky 2024

Blíží se termín pro podání Přiznání k dani z nemovitých věcí

Pokud jste si v loňském roce pořídili byt, dům nebo třeba pozemek, je potřeba nejpozději do středy 31. 1. 2024 podat Přiznání k dani z nemovitých věcí. Daň je potom nutné zaplatit do 31. 5. 2024. Zpozornět by měli ale i majitelé garáží, stavebních pozemků či uživatelé nemovitostí ve vlastnictví státu. Mnozí z nich budou totiž muset kvůli legislativním změnám podat nové daňové přiznání, i když v předchozích letech stačilo zaplatit pouze daň. Díky lednové verzi systému TAX můžete Přiznání k dani z nemovitých věcí pohodlně vystavit a elektronicky podat – aktualizovali jsme tiskopis, související přílohy i pokyny.

26/1/2024 Novinky TAX

Zhlédněte zdarma záznam školení na YouTube

Zajímají vás největší legislativní novinky letošního roku? V tom případě navštivte náš YouTube kanál, kde se od dnešního dne zdarma vysílá záznam školení legislativních novinek. V každý všední den do konce ledna v 10 hodin zveřejníme vždy jedno video věnující se konkrétnímu tematickému okruhu. Můžete se těšit na oblasti jako je DPH, daň z příjmů fyzických i právnických osob, mzdy či dohody konané mimo pracovní poměr. Současně pro vás máme bonus ve formě nového podcastu na téma Digitalizace účetnictví, který vznikl ve spolupráci s účetní kanceláří SLUTO. Dopřejte si pár minut pohodového studia.

25/1/2024 Záznam školení legislativních novinek

Poslední volná místa na novém online školení PAMICA

Rádi rozvíjíte své profesní dovednosti? Pak si na seznam předsevzetí pro rok 2024 určitě připište návštěvu našeho nového online školení PAMICA: Rozvrhy pracovní doby a úvazky. Na několika simulacích si vyzkoušíte, jak se různé rozvrhy pracovní doby a úvazků promítnou do mezd zpracovávaných v systému PAMICA. Navíc si v Pamice projdeme i legislativní novinky týkající se „dohodářů“ – výpočet dovolené, individuální rozvrh pracovní doby nebo výpočet mzdy. Jako bonus obdrží každý účastník manuál v elektronické podobě. Příliš neváhejte, zbývá už jen pár volných míst.

24/1/2024 Online školení PAMICA

Nezmeškejte poslední termín webináře PAMICA – 25. 1. 2024

Registrujte se na bezplatný online webinář, ve kterém vám naši lektoři během půl hodiny shrnou, proč je výhodné svěřit personální a mzdovou agendu systému PAMICA. Ukážeme vám, jak si díky Pamice poradíte i se specifickými pracovněprávními případy nebo jak vám pomůžeme s převodem dat z vašeho současného systému. Jako poděkování za váš zájem a registraci na webinář od nás navíc obdržíte jako bonus kalendář pro mzdové účetní na rok 2024 s více než 80 „deadliny“ různých mzdových úkonů. Rádi vám přitom k Pamice zodpovíme jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit.

18/1/2024 Webinář PAMICA zdarma

Změna sazeb u daně z přidané hodnoty

Od 1. 1. 2024 došlo k celé řadě legislativních změn. Mezi nejvýznamnější novinky se bezesporu řadí změna sazeb daně z přidané hodnoty. Nově budou platné pouze dvě sazby DPH, a to 12 % a 21 %. Jak si všechno potřebné nastavíte v agendě Zásoby v ekonomickém systému POHODA, můžete zhlédnout v našem nejnovějším videonávodu, kde se na praktických příkladech dozvíte, jak správně postupovat. Změna sazeb DPH se současně dotkla i našich dvou aplikací mPohody a mKasy – i pro jejich uživatele jsme proto připravili užitečný návod, kde jsou jednotlivé úkony popsány krok za krokem.

2/1/2024 Změna sazeb DPH v agendě Zásoby

Archiv roku 2023
Archiv roku 2022
Archiv roku 2021
Archiv roku 2020
Archiv roku 2019
Archiv roku 2018
Archiv roku 2017
Archiv roku 2016
Archiv roku 2015
Archiv roku 2014
Archiv roku 2013
Archiv roku 2012
Archiv roku 2011
Archiv roku 2010

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 499551 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout