Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Jsme připraveni vám pomoci s rozšířením vaší síťové licence programu
Skip Navigation LinksSTORMWARE > Akce a tipy

Akce, tipy, aktuality

Změny v poskytování služeb realitních kanceláří – 1. díl

Realitní činnost byla dlouhá léta ohlašovací živností volnou a poskytovatelé realitních služeb museli splnit pouze tzv. všeobecné podmínky. Většina registrovaných realitek tak nevykonávala svou činnost vůbec nebo jen příležitostně. Od 3. března 2020 proto nabyl účinnosti zákon o realitním zprostředkování, jehož cílem je vyčistit trh s registrovanými realitkami nevykonávajícími svou činnost a také zvýšit kvalifikační zdatnost těch aktivně fungujících. V čem tyto změny přesně spočívají se dozvíte v 1. dílu našeho seriálu na Portálu POHODA.

25/6/2020 Portál POHODA

Co je nového ve světě daní?

Daňová legislativa prochází v současnosti mnohými úpravami a pro podnikatele může být čím dál těžší se v aktuálních zákonech zorientovat. A tak jsme pro vás na Portálu POHODA připravili shrnující článek o novinkách ve světě daní. Víte, jak je to nyní s termínem podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob? Na jaké poplatníky se vztahuje prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně? A za jakých podmínek je plátcům daně z přidané hodnoty prominuta pokuta za pozdní podání kontrolního hlášení? Čtěte už nyní na Portálu POHODA.

19/6/2020 Portál POHODA

Zpětné uplatnění daňové ztráty

V současné době probíhá novelizace některých daňových zákonů – daňový balíček, součástí kterého je mj. novela zákona o daních z příjmů. V rámci této novely je řešena možnost uplatnění daňové ztráty zpětně, tzv. carry loss back, kdy daňovou ztrátu bude možno nově uplatnit i ve dvou bezprostředně předcházejících zdaňovacích obdobích nebo v období, za které se podává daňové přiznání. Toto opatření by navíc mělo být ukotveno v zákoně o daních z příjmů nastálo. Co to pro podnikatele přesně znamená? To se už nyní dočtete v našem článku na Portálu POHODA.

12/6/2020 Portál POHODA

Aktuální daňové a pojistné úlevy – 2. díl

V našem seriálu na Portálu POHODA o aktuálních daňových a pojistných úlevách vám přinášíme přehled o současných vládních opatřeních na podporu firem i OSVČ. Ve druhém dílu se mimo jiné dozvíte, jak je to s pozastavením EET, s prominutím záloh na daně z příjmů splatných 15. června či s plošným prominutím příslušenství daně. A jestli vám náhodou utekl 1. díl tohoto seriálu s vysvětlením kompenzačního bonusu a změn pro OSVČ na sociálním a zdravotním pojištění, podívejte se na něj nyní.

2/6/2020 Portál POHODA

Dveře na našich pobočkách jsou pro veřejnost otevřené jako dříve

Na cestě do Pohody už vám nic nebrání. Abychom ale ochránili vás i naše zaměstnance, přistoupili jsme k řadě opatření. Jaká to jsou, se dočtete z našeho desatera, které můžete využít i pro své účely – třeba v rámci BOZP. Ačkoliv nás můžete navštívit v podstatě kdykoliv během provozní doby, budeme rádi, když si termín návštěvy domluvíte předem. Pro objednání využijte kontaktní formulář, případně jsme vám také k dispozici na telefonu či e-mailu, a to do 16 hodin.

1/6/2020Otevírací doba poboček

Chyby zaměstnavatelů při ukončení pracovního poměru

V závěrečné části našeho seriálu o chybách zaměstnavatelů v pracovněprávních vztazích jsme se zaměřili na omyly zaměstnavatelů při ukončování pracovního poměru. S tímto aktem se totiž pojí celá řada povinností, třeba splnění administrativních náležitostí v souladu s platnou legislativou. Jak je to s proplácením nevyčerpané dovolené? Má zaměstnanec nárok na odstupné? Nejen to se dočtete v článku na Portálu POHODA.

28/5/2020 Portál POHODA

S výběrem programu vám poradíme i na dálku

Zvažujete koupi programu a chcete se o něm dozvědět více? Nebo potřebujete svůj stávající program přizpůsobit na míru? Kromě klasické osobní schůzky vám možnosti našich produktů i nabídku služeb rádi představíme online – při bezplatné online konzultaci prostřednictvím aplikace Microsoft Teams, díky které se uvidíme, uslyšíme a taky vám všechno přes nasdílenou obrazovku naživo ukážeme. Podívejte se, jak online konzultace probíhá a jak se na ni přihlásit.

14/5/2020Objednávka online konzultací

Chcete nás navštívit osobně? Termín si prosím domluvte předem

Z bezpečnostních důvodů máme pro zákazníky otevřeno pouze po předchozí domluvě, ve formě individuálních konzultací. Pro objednání prosím využijte kontaktní formulář, případně jsme vám také k dispozici na telefonu či e-mailu, a to do 16 hodin. Abychom ochránili vás i naše zaměstnance přistoupili jsme k řadě opatření – více se o nich dočtete na stránce s Kontakty.

7/5/2020

Odstoupení od pracovní smlouvy

Nenastoupí-li zaměstnanec ve sjednaný den do práce, aniž by mu v tom bránila překážka v práci, může zaměstnavatel od pracovní smlouvy odstoupit. Jak v takovém případě postupovat? Lze si ujednat také smluvní možnost odstoupení od smlouvy? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našem článku na Portálu POHODA. Pro větší názornost zde uvádíme i konkrétní modelovou situaci, která vám pomůže se v této problematice lépe zorientovat.

21/5/2020 Portál POHODA

Novela daňového řádu – 3. díl

Novela daňového řádu ustavičně prochází různými úpravami a o její finální podobě se stále jedná. Na Portálu POHODA vás proto průběžně informujeme o všech chystaných novinkách v rámci vícedílného seriálu. V jeho třetím dílu se nyní dozvíte, které zásadní změny oproti původní novele budou projednávány, příkladem je toleranční doba tří pracovních dnů pro netrestání pozdní platby daně nebo třeba zachování lhůty 30 dní pro vrácení nadměrného odpočtu DPH.

15/5/2020 Portál POHODA

Přehled aktuálních legislativních změn

Období četných legislativních změn stále není u konce. Vy si ale můžete být jisti, že je pro vás i nadále sledujeme a přehled těch nejvýznamnějších pravidelně aktualizujeme v našem článku na Portálu POHODA. Zjistíte zde například, u jakých zboží a služeb došlo ke snížení sazby DPH na 10 %, jak je to aktuálně s odkladem EET a zvyšováním ošetřovného nebo dokdy je prodloužen tzv. kompenzační bonus.

7/5/2020 Portál POHODA

Účetnictví v Pohodě i z domova

Hledáte způsob, jak přistupovat k vašemu účetnímu programu z bezpečí vašeho domova? Za pomoci hostingu můžete svůj účetní program využívat v podstatě odkudkoliv a vytvořit si tak jakousi „online kancelář“. Poskytovatele bezpečného přístupu k systému POHODA si můžete vybrat na webu POHODA plus. Jestliže potřebujete zajistit online přístup do systému POHODA pro další kolegy či zaměstnance, jsme připraveni pro vás rychle vyřešit dokonce i rozšíření síťové licence, pro tolik počítačů, kolik budete potřebovat.

31/3/2020

mPOHODA pohledem účetní a daňové kanceláře

mPOHODA pomáhá nejen podnikatelům, ale také účetním. A protože nejlepší jsou vždy zkušenosti odborníků z praxe, určitě vás bude zajímat, co na naši aplikaci pro mobilní fakturaci a prodej říká osoba, která má v oboru účetnictví, daní a podnikových financí více než 20letou praxi – spolumajitel daňové a účetní kanceláře BS daně s.r.o. Ing. Radek Bílý. Jak podle něj mPOHODA pomáhá podnikatelům a co na aplikaci nejvíce oceňují? Přečtěte si celý rozhovor na Portálu POHODA.

29/4/2020 Portál POHODA

Pro veřejnost zavřeno, jsme tu pro vás na telefonu a e-mailu

Vzhledem k nařízení vlády máme až do odvolání pro veřejnost zavřeno, a to na všech pobočkách. I nadále však můžete využívat služby zákaznické podporyobchodní konzultace, jsme vám plně k dispozici na telefonu či e-mailu, a to do 16 hodin. Rušíme i veškerá školení, samozřejmě se vynasnažíme vypsat náhradní termíny, nicméně do té doby prosím využijte naše videonávody či databázi nejčastějších otázek a odpovědí. Děkujeme za pochopení.

16/3/2020

Kompenzační bonus pro osoby samostatně výdělečně činné

Již od 9. dubna mohou osoby samostatně výdělečně činné, kterým byla v důsledku nařízení vlády částečně či úplně pozastavena jejich činnost, podávat žádost o tzv. kompenzační bonus. Jedná se o bonus 500 Kč denně od 12. 3. 2020 prozatím do konce dubna, což činí maximálně 25 000 Kč. Pro koho přesně je kompenzační bonus určen? Jakým způsobem si o něj zažádat? Dokdy je potřeba žádost podat? To vše se už nyní dočtete v článku na Portálu POHODA.

22/4/2020 Portál POHODA

Přehled aktuálních legislativních změn

V posledních týdnech dochází k množství legislativních změn, které se týkají zaměstnanců, zaměstnavatelů i podnikatelů. Novinkou je například tzv. kompenzační bonus pro osoby samostatně výdělečně činné nebo posunutí lhůty pro podání přehledu o příjmech a výdajích pro účely zdravotního pojištění. Velkou změnou je také program Antivirus. O těchto a dalších legislativních úpravách se dočtete v našem článku na Portálu POHODA.

17/4/2020 Portál POHODA

Novela daňového řádu – 2. díl

Novela daňového řádu, usilující o zatraktivnění elektronické komunikace jednotlivých daňových subjektů se správci daně, přináší řadu úprav. Jedná se především o změny ve lhůtách pro podání přiznání k daním z příjmů či nové způsoby rozlišování vad podání daňového přiznání. Současně má dojít i ke zrušení toleranční doby 5 pracovních dnů pro podání daňového přiznání a úhrady daně. Ve 2. dílu našeho seriálu na Portálu POHODA zjistíte, jak se tyto změny dotknou samotných daňových subjektů.

15/4/2020 Portál POHODA

Jak funguje program Antivirus?

Od 6. 4. 2020 mohou zaměstnavatelé žádat o příspěvek v rámci programu Antivirus. Podstatou programu je pokrytí mzdových nákladů zaměstnavatelů v podobě náhrad mezd, které náleží zaměstnancům v pracovním poměru za dobu trvání (existence) překážek v práci. Tyto překážky přitom mohou vzniknout jak na straně zaměstnance, tak zaměstnavatele. V článku na Portálu POHODA se už nyní dočtete, kdo přesně může z programu čerpat, co znamená režim A a B nebo které náklady a do jaké výše jsou z programu kryty.

7/4/2020 Portál POHODA

Žádost o posečkání daně

V praxi mohou nastat případy, kdy poplatník v době splatnosti určité daně, kam pojmově spadají také zálohy na daň a příslušenství daně alias sankce, nemá dostatek peněžních prostředků na její uhrazení. V takovém případě může požádat finanční úřad o posečkání daně nebo o povolení jejího zaplacení ve splátkách. V této oblasti došlo aktuálně k několika úpravám – promíjí se správní poplatek za žádost o posečkání daně a také za prominutí úroku z posečkané částky podanou do 31. 7.

31/3/2020 Portál POHODA

Novela daňového řádu – 1. díl

V současné době se chystá rozsáhlá novela daňového řádu a v našem seriálu si podrobněji rozebereme, co nového má přinést. Jedná se o poměrně rozsáhlou novelu, neboť je navrhováno celkem 147 bodů změn a 13 přechodných ustanovení. V prvním díle se zaměříme na portál Moje daně. Je to opravdu tak pokrokový projekt, nebo se s ním pojí i nejasnosti?

20/3/2020 Portál POHODA

Máme pro vás řešení pro 3. a 4. vlnu EET

Od 1. května musíte v rámci 3. a 4. vlny EET začít evidovat tržby a hledáte to pravé řešení? Máme pro vás několik variant, záleží na vašich požadavcích a také finančních možnostech. Potřebujete mít zařízení, které se snadno přenáší, nebo byste raději využívali počítač, ba dokonce pokladní systém? Podívejte se, co nabízíme pro jednotlivé obory 3. a 4. vlny EET

11/3/2020

Dočasně rušíme veškerá školení

Od pondělí 16. 3. 2020 rušíme z preventivních důvodů prozatím na 14 dní veškerá školení, a to na všech pobočkách STORMWARE. Samozřejmě se vynasnažíme vypsat náhradní termíny, nicméně do té doby prosím využijte naše videonávody či databázi nejčastějších otázek a odpovědí. Jestliže jste již nějaké školení měli objednané, budeme vás v nejbližší době kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu. Děkujeme za pochopení.

10/3/2020

Naučíme vás, jak na EET z mobilu. Přijďte na školení

Máte zájem o naše mobilní aplikace mPOHODA a mKasa, ale potřebujete poradit s jejich obsluhou? Přijďte na naše nové školení, kde vám tyto aplikace představíme a pomocí praktických ukázek vás naučíme s nimi efektivně zacházet. Dozvíte se také, jak je můžete využít pro EET.

27/2/2019

Osoba samostatně výdělečně činná a zdravotní pojištění

Osoby samostatně výdělečně činné mají celou řadu povinností vůči institucím. Mezi ně patří také platba zdravotního pojištění. Dokdy se letos musí podat přehled o příjmech a výdajích? Jaká je minimální měsíční záloha v roce 2020 a kdo nemá povinnost je platit? To už se dozvíte z článku na Portálu POHODA.

20/2/2020 Portál POHODA

Na co se bude vztahovat 10% sazba DPH od 1. 5. 2020?

Řada zdanitelných plnění bude nově od 1. května 2020 podléhat 10% sazbě daně z přidané hodnoty. Škála těchto plnění je široká – od kadeřnických služeb až po točené pivo. U kterých dalších služeb a zboží se sazba změní a kde dochází k nejasnostem? To se dozvíte v článku na Portálu POHODA.

14/2/2020 Portál POHODA

Silniční daň a její účtování

Do pátku 31. ledna je každý poplatník silniční daně povinen podat přiznání k silniční dani a daň, případně její doplatek, také uhradit. Kdo je poplatníkem daně silniční? Kterých vozidel se daň týká a které jsou naopak osvobozeny? A jak se o této dani účtuje? To vše se dozvíte v článku na Portálu POHODA.

29/1/2020 Portál POHODA

Tři varianty důchodové reformy

Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo tři varianty důchodové reformy. Základní architektura počítá se zavedením základního důchodu pro každého seniora a posílením odměňování péče. Stávající první pilíř se tak rozdělí na tzv. nultý a první pilíř. Více už se dočtete na Portálu POHODA.

23/1/2020 Portál POHODA

Zálohy OSVČ na sociální pojištění v roce 2020

Minimální zálohy na pojistné na důchodové pojištění se OSVČ pro rok 2020 zvýší. U hlavní činnosti vzrostou na 2 544 Kč, u vedlejší činnosti pak na 1 018 Kč. Vyšší zálohy musí začít platit ale až po podání přehledu o příjmech a výdajích. Více už se dočtete na Portálu POHODA.

15/1/2020 Portál POHODA

Balíček programů TAX + WINLEX výjimečně za cenu SERVIS

Využijte pro daňové povinnosti roku 2020 těch nejlepších pomocníků – softwaru na daňová přiznání TAX a programu WINLEX, se kterým se neztratíte v aktuálních zákonech a předpisech. Balíček těchto produktů nyní pořídíte výjimečně za cenu SERVIS. Akce platí do 31. 3. 2020 při koupi obou programů.

20/1/2020

Mateřská a rodičovská dovolená v roce 2020

Rodičovský příspěvek se od 1. ledna poprvé po dvanácti letech zvýšil o 80 000 Kč na 300 000 Kč. Rodinám s vícerčaty se příspěvek zvedl na 450 000 Kč. Kdo všechno má na novou výši příspěvku nárok, se dočtete v dnešním článku na Portálu POHODA.

7/1/2020 Portál POHODA

Archiv roku 2019
Archiv roku 2018
Archiv roku 2017
Archiv roku 2016
Archiv roku 2015
Archiv roku 2014
Archiv roku 2013
Archiv roku 2012
Archiv roku 2011
Archiv roku 2010

Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 396932 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout