Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Skip Navigation LinksSTORMWARE > POHODA > Intrastat

Výkazy pro Intrastat

Skladové hospodářství v ekonomickém a informačním systému POHODA podporuje kromě jiného také výkazy pro Intrastat, a to jak jejich sestavování, tak elektronické odesílání do systémů InstatDesk (dříve IDES) a InstatOnline. Volitelně může POHODA malé zásilky vykazovat zjednodušeným způsobem.

Intrastat je systém sběru dat pro statistiku obchodu se zbožím mezi členskými státy Evropské unie. Týká se vás v případě, že jste plátcem DPH nebo patříte do skupiny dalších osob, které jsou podle zákona o DPH osobami identifikovanými k této dani, a dosáhnete při přijímání nebo odesílání zboží tzv. prahu pro vykazování. Pro oba směry je práh stanoven na 8 milionů Kč. Limit se počítá vždy od začátku kalendářního roku (nebo ode dne přidělení DIČ k DPH), a to zvlášť za odeslané a zvlášt za přijaté zboží. Vykazovat údaje pro Intrastat pro vás bude povinné od měsíce, kdy dosáhnete limitu ve kterémkoliv směru.

Videokurz POHODA pro začátečníky

Protože se vykazování pro Intrastat netýká všech účetních jednotek, které používají program POHODA, jsou ve výchozím nastavení programu pole a funkce potřebné pro Intrastat vypnutá. Po jejich zapnutí mimo jiné přibydou v agendách faktur tiskové sestavy pro vytištění výkazů:

  • v agendě Vydané faktury - výkazy pro odeslání,
  • v agendě Přijaté faktury - výkazy pro přijetí.

Při využití funkce pro export výkazů POHODA připraví data v požadovaném formátu (podle zvoleného systému hlášení formát CSV nebo ZIP) a vy pak soubory jednoduše naimportujete do offline aplikace InstatDesk nebo internetové aplikace InstatOnline.

POHODA: Pro účely vykazování pro Intrastat jsou v dokladových agendách programu POHODA k dispozici další pole

Kterou POHODU vybrat?

Výkazy pro Intrastat nejjednodušeji sestavíte v těch variantách a řadách programu POHODA, které obsahují funkce pro vedení skladové evidence:

POHODA Jazz POHODA SQL Jazz POHODA E1 Jazz
POHODA Standard POHODA SQL Standard POHODA E1 Standard
POHODA Premium POHODA SQL Premium POHODA E1 Premium
POHODA Komplet POHODA SQL Komplet POHODA E1 Komplet

Srovnání variant
Vyberte si nejvhodnější variantu systému POHODA:


Kam dál?

Vystavování faktur a objednávek
Vedení skladové hospodářství
Faktury v elektronické podobě, ISDOC a PDF
Tiskové sestavy a výstupy


Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 288345 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout