Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Doporučené hardwarové doplňky k systému POHODA

Ekonomicko-informační systém POHODA podporuje komunikaci s celou řadou zařízení, jejichž doplněním můžete svůj počítač rozšířit například na plnohodnotný pokladní systém. Na trhu existuje velké množství výrobců a jednotlivých typů zařízení, které lze ve spojení s programem POHODA používat. Abychom vám usnadnili rozhodování při jejich nákupu, představíme vám ty nejvhodnější, které jsme sami vyzkoušeli. Nově si také můžete přijít práci s pokladními doplňky v programu POHODA vyzkoušet přímo k nám.

 

Čtečky čárového kódu Pokladní zásuvky Zákaznické displeje
Tiskárny Online elektronické váhy Platební terminály
Pokladny Offline váhy  


čtečka

Čtečky čárového kódu

Asi nejčastějším zařízením, které byste mohli využít při pokladním prodeji ve spolupráci s programem POHODA, je čtečka čárových kódů. Pomocí ní jednoduše vyhledáte skladové zásoby v agendách, které se zásobami pracují, a následně je vložíte přímo do dokladu. Čtečka vám také usnadní inventuru, prodej v agendě Kasa, vkládání kontaktů i přihlášení uživatelů programu. Aby všechny tyto funkce byly dostupné, je zapotřebí pořídit čtečku, co umí pracovat jako sériová. Nezáleží tedy, jakým způsobem je připojena k programu (např. přes USB, Bluetooth apod.), ale jestli dokáže vytvořit virtuální sériový port, který POHODA využívá pro práci se čtečkou.

Označení zařízení Rozhraní
Honeywell Laser skener MS5145 Eclipse USB
Honeywell-Metrologic 1200g Voyager USB
Honeywell-Metrologic 1202g Voyager BT USB
Virtuos HT-10 USB
Virtuos HT-310 USB
Virtuos HT-900A1 USB
1 Vybraný produkt můžete zakoupit na stránkách TPC.cz.

Program POHODA podporuje i formát QR Faktura, kde lze pomocí 2D čtečky QR kódu načítat doklady vybavené právě tímto kódem, například do agendy Přijaté faktury.

Označení zařízení
Honeywell Xenon 1900
Zebex Z-3172


Čtečky čárových kódů pro mobilní zařízení

Mobilní aplikace podporují čtečky čárových kódů, které můžete připojit k mobilnímu zařízení v režimu externí klávesnice, obvykle pomocí Bluetooth (iOS, Android) nebo USB OTG (Android).


tiskárna

Tiskárny

Tisk různých podkladů neodmyslitelně patří k účetnictví. Program POHODA proto spolupracuje s běžnými tiskárnami bez ohledu na značku nebo způsob připojení. Podstatné však je, aby tiskárna byla podporována operačním systémem Windows. Pak už nezáleží, jestli se jedná o velké kancelářské zařízení nebo malou tiskárnu pro domácí použití.


Paragonové tiskárny

Jako výstup pro účtenky můžete využít paragonovou tiskárnu, přičemž ve spolupráci s programem POHODA doporučujeme ty s termální technologií tisku. Pro tento druh tiskáren lze totiž upravovat tiskové sestavy pomocí návrháře REPORT Designer.

Označení zařízení Rozhraní
EPSON TM-T20II1 USB
EPSON TM-T88V USB
1 Vybraný produkt můžete zakoupit na stránkách TPC.cz.

Tiskárna štítků čárových kódů

Označování zboží si můžete ulehčit tak, že si vytisknete etikety s čárovými kódy nebo cenovkami pomocí štítkové tiskárny čárových kódů.

Označení zařízení Rozhraní
Brother QL570 USB


Tiskárny pro mobilní zařízení

Ve spolupráci s mobilními aplikacemi (verzemi pro Android) mPOHODA a mKasa můžete tisknout také v terénu ze svého mobilu či tabletu. Tyto tiskárny se vám budou hodit například pro elektronickou evidenci tržeb.

Označení zařízení Android iOS
Birch BM-i02 Bluetooth Bluetooth LE3
Cashino PTP-II1 Bluetooth, USB OTG Bluetooth LE3
Cashino PTP-III1 Bluetooth, USB OTG
EPSON TM-P20 BT Bluetooth, USB OTG Bluetooth
EPSON TM-m30 Bluetooth, USB OTG Bluetooth
EPSON TM-T20II USB OTG
Mosh MSH-5805 Bluetooth, USB OTG Bluetooth LE3
RONGTA RP58-BU Bluetooth LE3
Star SM-L200-UB40 Bluetooth Bluetooth LE3
Star mPOP2 Bluetooth, USB OTG Bluetooth
Xprinter XP-T58K1 Bluetooth, USB OTG
Xprinter XP-C260-H Bluetooth, USB OTG
Xprinter XP-58IIN USB OTG
Xprinter P800 Bluetooth, USB Bluetooth
Xprinter XP-C20082 Bluetooth, USB
Xprinter XP-Q8002 USB
1 Vybraný produkt můžete zakoupit na stránkách eet-tiskarny.cz.
2 Vybraná tiskárna umí připojit pokladní zásuvku přes konektor RJ-11, v případě tiskárny Star mPOP je pokladní zásuvka součástí produktu.
3 Tiskárna se nepáruje přes Bluetooth v nastavení systému iOS, ale přímo z mobilní aplikace.

registrační pokladna

Pokladny

POHODA podporuje off-line provoz registračních pokladen Euro prostřednictvím importu a exportu dat. Díky této variantě můžete využívat pokladnu samostatně, bez připojení k počítači během prodeje. Pokladna se postará i o EET, informace o prodaných zásobách můžete navíc importovat do programu POHODA a snadno tak vytvořit souhrnnou výdejku.

Označení zařízení
Euro 50 TEi Mini
Euro 150 TEi Flexy


pokladní zásuvka

Pokladní zásuvky

Pokladní zásuvky jsou určeny k ukládání peněz převzatých od zákazníka na prodejně. Můžete je připojit k paragonové tiskárně nebo samostatně přímo k počítači, kde máte program POHODA nainstalovaný.

Označení zařízení Rozhraní
Pokladní zásuvka CD-950 USB
CD-950 RJ 6-pin, 24V RJ-11
Virtuos Pokladní zásuvka C420B-RJ10P10C1 univerzální
1 Vybraný produkt můžete zakoupit na stránkách TPC.cz.

váha

Online elektronické váhy

POHODA podporuje výrobce provozující váhy na obecném protokolu Apollo, konkrétně MOTEX R, DIBAL F, CAS ER-Plus. V současné době ale nedoporučujeme jejich připojení pro účely koncového prodeje zákazníkům. Programy POHODA a POHODA Kasa Offline momentálně nejsou certifikovány na propojení s váhami s neautomatickou činností (NAWI), které podléhají legální metrologické kontrole dle ČSN EN 45501:2015.


Offline váhy

Jestliže chcete využít váhu oddělenou od prodejního počítače, která bude tisknout štítky čárového kódu s hmotností, můžeme doporučit jedinou implementovanou „offline“ váhu MOTEX ML.zákaznický displej

Zákaznické displeje

Pro přímý prodej je praktickým pomocníkem zákaznický displej, díky kterému bude mít také kupující přehled o aktuálně prodávané položce, její ceně a nakonec i celkové sumě nákupu. K prodeji z agendy Kasa či doplňku POHODA Kasa Offline se nejlépe hodí následující zařízení.

Označení zařízení Rozhraní
Elcom ED-2500 RS232
Virtuos – VFD displej zákaznický FV-2029M1 USB
1 Vybraný produkt můžete zakoupit na stránkách TPC.cz.

Případně můžete použít některý z dalších modelů na trhu, které podporují komunikační jazyky (Firich/CD5220, DSP-800, Epson, Aedex nebo Elcom).platební terminál

Platební terminály

Jelikož se poslední dobou stávají platby kartou mezi zákazníky stále atraktivnějšími, nedílnou součástí pokladního hardware začíná být také platební terminál.

Banka Doporučený terminál
Česká spořitelna Ingenico 5100
Ingenico ICT 220
ČSOB Ingenico 5100
Ingenico ICT 220
Komerční banka Ingenico 5100
Ingenico ICT 220
Raiffeisen bank Ingenico ICT 220
Unicredit bank Ingenico ICT 220
Verifone Optimum

Více informací o platebních terminálech se dozvíte v FAQ s názvem Platební terminály.

 

Přijďte si k nám vyzkoušet práci s pokladními doplňky v programu POHODA


platební terminál

Na centrále STORMWARE v Jihlavě i na našich pobočkách si nově můžete zdarma vyzkoušet hardwarové doplňky pro pokladní prodej z účetního programu POHODA, včetně vystavení a odeslání dokladu do systému elektronické evidence tržeb. Doplňková zařízení vám pomohou zrychlit a usnadnit práci při pokladním prodeji prostřednictvím agendy Kasa. Jednotlivé vystavené přístroje jsou již ověřené a s programem POHODA bezproblémově fungují.

Během vaší návštěvy se vám budou naši odborníci plně věnovat, se vším vám rádi pomohou a zodpoví případné dotazy. Sami si budete moci prakticky vyzkoušet celý proces pokladního prodeje. Čtečkou si nasnímáte kód zásoby, zobrazíte částku na zákaznickém displeji, přijmete peníze do pokladní zásuvky, vystavíte doklad, odešlete ho do systému EET a účtenku vytisknete. A to vše pomocí komfortního dotykového displeje. V předváděcí místnosti budou také mobilní zařízení s aplikacemi mPOHODA a mKasa, které využijete při hotovostním prodeji v terénu a které snadno napojíte na některé příruční tiskárny.

Abychom se vám mohli plně věnovat, zavolejte nám prosím předem a společně domluvíme termín vaší návštěvy.


Stažení programu POHODA Start
  • 500 záznamů v účetním deníku
  • 200 záznamů v peněžním deníku daňové evidence
  • 200 záznamů v agendě skladových pohybů
  • 10 záznamů v agendách majetku a mezd
  • 100 záznamů v ostatních agendách
  • 20 použití funkcí pro práci s daty

Jméno a příjmení:*
IČ:
Firma:
Ulice:
PSČ, Obec:*
E-mail:*
Odeslat a stáhnout

Program POHODA Start
si již stáhlo 293720 uživatelů


POHODA Start má po registraci časové omezení do 31. 12. 2017. Po uplynutí tohoto období bude možné nainstalovat novou verzi a pokračovat v bezplatném používání v dalším roce.

Jakmile dojde k překročení limitu volných záznamů nebo uplyne časové omezení, budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

POHODA Start má bez registrace limit 200 volných záznamů v účetním deníku, resp. 100 záznamů v peněžním deníku a je možné ji používat 3 měsíce od první instalace na počítač (nebo do konce roku 2017, pokud je blíž než za 3 měsíce od první instalace). Pokud si přejete tyto počáteční limity zvýšit, zvolte si stažení s registrací na záložce A v tomto okně. Registraci je případně možné provést i později přímo z programu POHODA Start.

Po vyčerpání limitů budou tiskové sestavy označeny slovem NEPLATNÉ.

Pokud si později koupíte plnou verzi programu POHODA, budete do ní moct převést všechna data pořízená v programu POHODA Start a pokračovat s nimi dále bez omezení.

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Na e-mail uvedený ve formuláři obdržíte registrační číslo.

Nainstalujte program POHODA Start do svého počítače. Při spouštění programu stiskněte tlačítko Registrace. V průvodci vyberte možnost Zadat registrační číslo programu POHODA Start a na další straně vyplňte zaslané registrační číslo.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout

Děkujeme Vám, že jste si vybrali program POHODA Start.

Pokud stahování nezačne do 15 vteřin, klikněte na tlačítko Stáhnout

Stáhnout