Spolupráce s Pohodou

Mezi největší výhody aplikace mKasa patří napojení na ekonomický systém POHODA nebo fakturační aplikaci mPOHODA. Konkrétní data můžete mezi nimi pohodlně přenášet, přičemž na výběr máte hned ze tří způsobů synchronizace. Díky tomu si vzájemnou komunikaci jednotlivých produktů maximálně přizpůsobíte svým potřebám.


mKasu získáte zdarma jako bonus k aktuální verzi Pohody či mPohody. Vyzkoušet si ji ale můžete i bez vlastnictví licence, když si mKasu stáhnete do svého zařízení a adresy/zásoby přenesete z bezplatných verzí Pohody a mPohody.
mKasa zefektivňuje spolupráci prodejců a účetních

Přenos údajů z Pohody

Z programu POHODA můžete do aplikace přenést skladové zásoby, nastavení i adresář, což vám ještě více urychlí prodej v terénu.

Vystavení prodejního dokladu

Při prodeji jednoduše vystavíte i vytisknete prodejku, případně si ji odložítě na později.

Přenos dokladů do Pohody

Hotové doklady snadno přenesete do programu POHODA, kde s těmito daty můžete dále pracovat.

Z ohlasů zákazníků

Jak přenášet data mezi mKasou a programem POHODA

1. V kanceláři nebo na prodejně si přes svou podnikovou síť (např. přes firemní Wi-Fi) nahrajete data z programu POHODA do aplikace mKasa, u zákazníka vytvoříte v aplikaci doklad a po příchodu do kanceláře či na prodejnu si vytvořený doklad nahrajete do programu POHODA. Komunikace probíhá prostřednictvím POHODA mServeru, který je součástí jakékoliv varianty programu POHODA, nebo můžete využít přenos dat pomocí datových balíčků.

2. Data však můžete s programem POHODA synchronizovat i na dálku, např. při vystavování dokladu u zákazníka. Budete je mít okamžitě, aby s nimi mohli hned pracovat i vaši kolegové. Využít můžete přenos dat pomocí datových balíčků, VPN sítě nebo můžete zpřístupnit mServer vně podnikové sítě pomocí ASP konektoru (dostanete ho od nás zdarma). Poslední dvě metody jsou sice technicky trochu náročnější, ale vaši IT pracovníci si s tím budou vědět rady. Nebo využijte napojení aplikace mKasa na webové rozhraní aplikace mPOHODA – přenos dat v tomto případě probíhá přes server STORMWARE, který je přístupný kdykoliv a odkudkoliv z internetu.

Kromě aplikace mKasa je možné pro prodej použít naši druhou mobilní aplikaci – mPOHODA, která vám nabídne více prodejních funkcí, třeba možnost fakturovat. V čem se navzájem liší?

Řešení pro klienty účetních firem

Aplikaci mKasa dáváme zdarma jako bonus všem, co mají registrovanou aplikaci mPOHODA. Toto spojení mohou využít především klienti účetních firem, kteří už za 0 Kč získají dokonce dvě řešení pro prodej z mobilu. mPOHODA je navíc komplexnější nástroj, díky kterému lze vystavit vydané i zálohové faktury, pokladní doklady, prodejky, nabídky aj. Toto spojení ulehčí práci i samotným účetním, protože přímo z aplikace mPOHODA mohou přenést veškeré záznamy do svého ekonomického software POHODA.

mPOHODA Start za 0 Kč

mPOHODA Start je ideální, když potřebujete bezplatné řešení pro prodej v terénu. Aplikaci mPOHODA i mKasa může klient účetní firmy používat společně do vyčerpání limitů úplně zdarma.

mIČ k mPohodě Pro za 1 980 Kč

Když klientovi nebudou limity stačit, můžete mu zajistit přístup pro další firmu zakoupením rozšíření mIČ (mIČ lze dokoupit pouze k mPohodě Pro, kterou získáte zdarma k síťové verzi Pohody nebo si ji pořídíte samostatně). Navíc můžete dokupovat rozšíření mCAL pro další uživatele.

Cena je uvedena bez DPH a za předplatné na období od 1. 9. 2022 do 31. 12. 2023.

Aby mohl klient účetní firmy využívat aplikaci mKasa, musí mít registrovaný účet mPOHODA. Z něj se pak budou synchronizovat veškeré záznamy s ekonomickým programem účetní firmy. Podívejte se, jak účetní může založit účet mPOHODA za svého klienta, a to přímo z programu POHODA. Pro přihlášení do aplikace mKasa využije klient účetní firmy jméno a heslo ze svého nově založeného účtu v aplikaci mPOHODA.