Zhlédněte naši minisérií videí, jak vést v Pohodě plnohodnotnou prodejnu

mKasa
pro rychlý prodej

Aplikace mKasa funguje jako jednoduchá kalkulačka, do které buď zadáte jen cenu zboží, nebo rovnou vyberete zásobu vytvořenou v programu POHODA, takže potřebná data nemusíte ručně přepisovat. Díky aplikaci můžete prodávat i v terénu, třeba na trzích, a umožní vám také evidenci tržeb. Pokud máte paragonovou tiskárnu, tak si na místě rovnou vytisknete i účtenku.

Oproti cloudové aplikaci mPOHODA se data ukládají přímo do vašeho zařízení, proto je mKasa ideální pro všechny, kdo chtějí mít správu i zálohu dat plně pod kontrolou. Aplikace je pouze pro předplatitele programu POHODA a uživatele aplikace mPOHODA, kteří ji mohou používat zcela zdarma.


 Novinky v aplikaci mKasa v roce 2022

  Příručka mKasa

  Videonávody

Používání aplikace je hračka

Přenos údajů z Pohody

Z programu POHODA můžete do aplikace přenést skladové zásoby, nastavení i adresář, což vám ještě více urychlí prodej v terénu.

Vystavení prodejního dokladu

Při prodeji jednoduše vystavíte i vytisknete prodejku, případně také zaevidujete vzniklou tržbu.

Přenos vystavených dokladů do Pohody

Hotové doklady snadno přenesete do programu POHODA, kde s těmito daty můžete dále pracovat.

Vystavení dokladu i EET na 3 kliknutí

  • Vložíte cenu
  • Určíte formu úhrady
  • Vytisknete doklad

…o vše ostatní se postará mKasa. Sama sečte položky, a pokud máte povinnost evidovat tržby, automaticky odešle údaje o tržbě na server Finanční správy a na účtenku přidá fiskální identifikační kód. Pokud si mKasu napojíte na paragonovou tiskárnu, rovnou účtenku vytiskne. Kromě ceny můžete při vytváření dokladu zadat také množství, měrnou jednotku, slevu, sazbu daně apod.

Při evidování tržeb nemusíte specifikovat, co přesně jste právě prodali (např. že se jedná o 3 prodané rohlíky a 5 housek), zákon o EET totiž vyžaduje evidovat pouze celkovou částku tržby. Dále zákon umožňuje posílat účtenky také elektronicky, záleží proto na domluvě s vaším zákazníkem.

Vystavení dokladu vám značně urychlí tlačítka pro přidání nové položky.

Zadáte cenu a množství a tlačítkem + položku rovnou přidáte na prodejku.

I v terénu využijete skladové zásoby ze svého účetního programu POHODA.

Po kliknutí na tlačítko Zaplatit mKasa odešle údaje o tržbě na server EET.

Na tabletu jsou tlačítka pro přidání nové položky i detail dokladu přehledně vedle sebe.

Aplikaci mKasa jednoduše napojíte na přenosnou tiskárnu a další hardwarové doplňky.

Potřebujete mít po ruce také vydané i zálohové faktury nebo potřebujete více funkcí, než nabízí mKasa? Vyzkoušejte aplikaci mPOHODA.

Jak přenášet data mezi mKasou a programem POHODA

1. V kanceláři nebo na prodejně si přes svou podnikovou síť (např. přes firemní Wi-Fi) nahrajete data z programu POHODA do aplikace mKasa, u zákazníka vytvoříte v aplikaci doklad a po příchodu do kanceláře či na prodejnu si vytvořený doklad nahrajete do programu POHODA. Komunikace probíhá prostřednictvím POHODA mServeru, který je součástí jakékoliv varianty programu POHODA, nebo můžete využít přenos dat pomocí datových balíčků.

2. Data však můžete s programem POHODA synchronizovat i na dálku, např. při vystavování dokladu u zákazníka. Budete je mít okamžitě, aby s nimi mohli hned pracovat i vaši kolegové. Využít můžete přenos dat pomocí datových balíčků, VPN sítě nebo můžete zpřístupnit mServer vně podnikové sítě pomocí ASP konektoru (dostanete ho od nás zdarma). Poslední dvě metody jsou sice technicky trochu náročnější, ale vaši IT pracovníci si s tím budou vědět rady. Nebo využijte napojení aplikace mKasa na webové rozhraní aplikace mPOHODA – přenos dat v tomto případě probíhá přes server STORMWARE, který je přístupný kdykoliv a odkudkoliv z internetu.

Kromě aplikace mKasa je možné pro prodej použít naši druhou mobilní aplikaci – mPOHODA, která vám nabídne více prodejních funkcí, třeba možnost fakturovat. V čem se navzájem liší?

Aplikaci mKasa dostanete zdarma k programu POHODA nebo aplikaci mPOHODA

Abychom vám ještě více ulehčili podnikání, a to i při práci v terénu, aplikaci mKasa pro rychlý prodej dostanete jako bonus jak programu POHODA ?Při zakoupení vlastní licence programu POHODA budete moci aplikaci mKasa využívat po celou dobu platnosti vaší licence programu, např. licence pro rok 2022 potrvá až do 31. ledna 2023. Zdarma používat aplikaci může firma, která si zakoupila aktuální licenci programu POHODA, resp. předplatné služeb SERVIS, při stažení bude ověřováno její IČ. Pro toto IČ můžete stahovat aplikaci do neomezeného množství zařízení. (resp. k předplatnému souboru služeb SERVIS pro rok 2022), tak k aplikaci mPOHODA ?Jestliže si pořídite plnou verzi aplikace mPOHODA, aplikaci mKasa budete mít zdarma po celou dobu platnosti předplatného, např. předplatné pro rok 2022 potrvá až do 31. 12. 2022. V případě, že využíváte aplikaci mPOHODA ve verzi Start, s aplikací mKasa můžete pracovat až do vyčerpání stanovených limitů záznamů této verze., a to i k bezplatné verzi Start.

Řešení pro klienty účetních firem

Aplikaci mKasa dáváme zdarma jako bonus všem, co mají registrovanou aplikaci mPOHODA. Toto spojení mohou využít především klienti účetních firem, kteří už za 0 Kč získají dokonce dvě řešení pro prodej a EET z mobilu. mPOHODA je navíc komplexnější nástroj, díky kterému lze vystavit vydané i zálohové faktury, pokladní doklady, prodejky aj. Toto spojení ulehčí práci i samotným účetním, protože přímo z aplikace mPOHODA mohou přenést veškeré záznamy do svého ekonomického software POHODA.

mPOHODA Start za 0 Kč

mPOHODA Start je ideální, když potřebujete bezplatné řešení pro prodej a EET v terénu. Aplikaci mPOHODA i mKasa může klient účetní firmy používat společně do vyčerpání limitů úplně zdarma.

mPOHODA Basic za 1 880 Kč

Když klientovi účetní firmy limity Start verze nebudou stačit, plná verze aplikace půjde zakoupit samostatně za 1 880 Kč (cena za rok do 31. 12. 2022).

Aby mohl klient účetní firmy využívat aplikaci mKasa, musí mít registrovaný účet mPOHODA. Z něj se pak budou synchronizovat veškeré záznamy s ekonomickým programem účetní firmy. Podívejte se, jak účetní může založit účet mPOHODA za svého klienta, a to přímo z programu POHODA. Pro přihlášení do aplikace mKasa využije klient účetní firmy jméno a heslo ze svého nově založeného účtu v aplikaci mPOHODA.