Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Poradíme vám, jak vybrat účetní program za rozumnou cenu. Seminář je zdarma

Otázky a odpovědi pro personalistika a mzdy PAMICAotázka

Kde mohu přednastavit konstantní symbol, aby se automaticky vyplňoval na závazek pro platbu příspěvků na penzijní připojištění?

odpověď

Údaje potřebné pro platbu příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění, jako je například variabilní, specifický, příp. konstantní symbol, je třeba zadat v agendě Nastavení/Penzijní společnosti na záložku Nastavení platby.

Typ platby Příspěvky i srážky zvolíte v situaci, kdy zasíláte v jedné platbě jak příspěvky zaměstnavatele na penzijní připojištění, tak srážky zaměstnanců na toto připojištění. V tomto případě bude u dané penzijní společnosti zatržená ve formuláři volba Sumarizace ostatních závazků a současně i volba Příspěvky i srážky dohromady.

Typ platby Příspěvky zaměstnavatel, resp. Srážky zaměstnanec uveďte v případě, kdy platíte pouze příspěvky nebo pouze srážky, případně posíláte zvlášť platbu za příspěvky a zvlášť platbu za srážky. Ve formuláři bude zatržena pouze volba Sumarizace ostatních závazků.

Pokud platby zasílané penzijní společnosti nesumarizujete vůbec a posíláte příspěvky a srážky za každého zaměstnance jednotlivě, je nutné na záložku Nastavení platby zvolit typ platby Bez sumarizace. V tomto případě stačí vyplnit pouze sloupec Konst. sym., ostatní symboly se převezmou z polí formuláře na záložce Pojištění v agendě Personalistika, případně z nastavení srážky každého zaměstnance.

Jednotlivé symboly zadané na záložce Nastavení platby se promítnou do závazků, vzniklých zaúčtováním mezd, podle výše uvedených pravidel.

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím