Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Akce platí do 31. 12. 2020 při nákupu aplikace mPOHODA Basic

Otázky a odpovědi pro Osobní údajeNásledující odpovědi jsou poskytovány pouze jako obecné informace, nepředstavují právní poradenství a nejsou zamýšleny jako právně závazná vyjádření.

otázka

Kde jsou fyzicky data programu POHODA uložena? Kde jsou zálohována? Kdo jednotlivá datová uložiště provozuje a odpovídá za jejich řádný chod?

odpověď

Základní řada programu POHODA ukládá data technologií file-server, což znamená, že každý uživatel pracuje na svém počítači s daty, která jsou uložená v jednom nebo více souborech přímo na serveru. POHODA umožňuje uživatelům provádět pravidelné automatické zálohy, způsob uložení a zabezpečení databázového souboru je však na každém uživateli, resp. správci údajů. V tomto ohledu doporučujeme databázi uložit např. na šifrovaném disku.

V případě řad POHODA SQL a E1 jsou data uložená na Microsoft SQL Serveru a po síti se přenáší pouze ta, která zrovna uživatel potřebuje. SQL Server umožňuje databáze šifrovat.
 

Pomohla Vám tato odpověď?   Ano Ne Nevím